Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

NELER OLUYOR ORADA !!

KÖYLER DİKEN ÜSTÜNDE…HES PROTESTOLARI

6666

KÖYLER DİKEN ÜSTÜNDE…HES PROTESTOLARI  YAYILIYOR ..

 

Safranbolu Kadıbükü köyüne yapılacak olan HES’le ilgili olarak, Kadıbükü ve çevre köylerinin başlatmış olduğu mücadele sürüyor.

HES’lere karşı mücadeleler  Safranbolu ve Yenice ilçelerinde  yoğunlaşmaya başladı.

Son zamanlarda özellikle  Safranbolu Kadıbükü köyüne yapılacak olan HES projesi kapsamında ilgili firmanın   ÇED tanıtım toplantısında tepkilerini ortaya koyan  vatandaşlar , ardından köyde Kasım ayında ses getiren eylem yapmışlardı.

03-07-2011-koylulerin-hidroelektrik-santrali-protestosu-

HES için  Kadıbükü köyünde ve çevre köylüler  özellikle  İstanbul, Ankara ve çevre illerde yaşayan köylülerin katılımı ile Kadıbükü ile birlikte 9 köyü etkileyecek olan HES’le ilgili 8 Kasım da  yapılan eyleme İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinden  Prof. Dr. Beyza Öztürk’te gelerek destek vermiş, köylüleri bilgilendirmiş, projenin uygulanacağı alanları gezmişti.

Hafta sonu İstanbul’da 95 kişinin katılımıyla gerçekleşen kahvaltılı  toplantıda  HES ile ilgili  olarak   neler yapılabilir  tartışıldı.

2013 yılının değerlendirmesi ve HES Süreci hakkında bilgiler verilen toplantıda  katılımcılara HES projesinin iptali için toplumsal güç oluşturulması destek sağlanması kararları verilirken yine çevre köy muhtarları telefonla aranarak bilgi verildi .

Toplantı da  heyetler oluşturulurken  alına  kararlar sonrası  oluşturulan heyetler arasında görev dağılımları  yapıldı.

Köyde tüm arazilerin ekildiği halde resmi kaydı olmaması sebebi ile projede kıraç ve kullanılmadığı belirtilen tarımsal alanlarla ilgili üreticilerle resmi icar kontratı yapılmasına karar verilen toplantıda HES’le mücadele kapsamında yapılan tüm çalışmaların köyün web sitesinde duyurulacağı bilgisi verildi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO