Oda Seçimleri/ AŞI OLUN/ SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ…

Son Güncelleme : 15 Kasım 2021 - 23:48
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]ail.com
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

ODA SEÇİMLERİ BAŞLIYOR

Ülke genelinde Esnaf ve Sanatkarlar Oda Seçimleri için start verildi..

Karabük Gündem olarak sürekli yazdık/yorum yaptık…  Son dönem gerçekleşen ÖZÇELİK-İŞ Sendikası seçimleri koca bir örnek oluşturdu.. Artık, seçimler  Karabük’te daha zorlu geçecektir..

Örneğin Esnaf odalarında Karabük ve Safranbolu’da yaşanacak seçim heyecanı  şimdiden hissedilmeye başlandı bile..

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar odası için Nurettin TÜMEN sanki ipi rahat göğüsler havası eserken yine Safranbolu da yakın zamanda olağan üstü seçimle yaşanan heyecanın  yeniden yaşanacağına dikkat çekiliyor. Bir yanda halen mahkemelik süreçlerin devam ettiği iddia edilen ve 20 senelik başkan Muharrem Dumaner  ve bu sefer  ‘yeter söz Esnafın Olsun’ diyerek yola çıkan ve karşısında gerçekten ciddi başkan adayı, Nazmiye DURSUNLAR var..

Safranbolu’da olağanüstü seçimlerde 3 aday çıkmasa bugün başka bir tablo olabilecekti  belki ama dedik ya seçim stratejileri, görebilmek ….

Oda seçimleri için start verildi, son ekonomik gelişmeler, Esnaf kesiminde ayrı bir sıkıntı penceresi olarak yaşanırken seçimlere gidiliyor…Gerçekten zorlu süreç..

AŞI OLUN..DURUM GERÇEKTEN CİDDİ..

Karabük’te aşı oranları istenilen rakamları bulamadı ve bir dönem  İl Sağlık Müdürümüz  Dr. Ahmet SARI’nın  “galiba ağustos ayı içerisinde Üniversite ve okullarımızın açılması ile salgın pik yapabilir” gibi  görüşleri ile verilmek istenen uyarılarda ne yazık ki çok dikkate alınmadı….

Karabük Valimiz Fuat Gürel’de  de sık sık bu uyarılara dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi..

Sağlık Bakanımız iki kez KARABÜK’ÜN  vaka konusunda birinci olduğunu açıkladı. Bakanlık uyarılarıda sık sık yapılmakta..

Ama İnsanlarımız DİKKAT etmemekte..

Maske-Mesafe-Hijyenik koşulları adeta yok sayılıyor .. Sanki her iş yolunda,hastalık bitti havasında herkes..

Ancak  ÖLÜMLER üzmekte..

KBÜ Araştırma ve Eğitim Hastanesi yeniden vaka sayılarının artışı ile tedirginlik yaşamakta…

KARABÜK, Aşılarını süratle yaptırmalı.. Uzmanlar uyarmakta “ Havalar soğumaya başladı.. Grip vakaları, pandemi süreci içinde çok dikkate alınmalı…DİKKAT..!”  deniyor..

Durum gerçekten sıkıntı…

SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİ

Karabük’ün Dünya Miras Kenti İlçesi Safranbolu’nun Devlet Hastanesi HİMSS EMRAM Seviye 6 unvanına sahip ilk hastanesi oldu.

Diğer bir anlamla, Hastanenin dönemsel olarak kontrol edilecek ve dünya standartlarında sağlık bilgi sistemlerinin sağlık hizmetlerinde kullanımının sağlanarak, kağıttan arınmış dijital hastane olarak hizmet verecek.

Dijitalleşen Dünya ya ayak uydurmak buna denir..

Safranbolu Devlet Hastanesi  özellikle Vakıf ile birlikte gerçekten önemli bir yol kat ederek örnek hastaneler arasında gösteriliyordu..

Geçtiğimiz 2 yıl sürecinde olmadık sıkıntılar yaşandı ve Başhekim olarak KBB Uzmanı Karabük’ün sevdiği saygı duyduğu Başhekim Uzman Dr Erkan Andaç göreve atandı.

Erkan Andaç ile Safranbolu Devlet Hastanesin de, yeniden çıkış trendine girildi ve yeniden seçkin Devlet Hastaneleri arasında yerini almaya da başladı..

Dijitalleşme süreci bunlardan sadece biri.,

Safranbolu Devlet Hastanesinin dijitalleşmesi ile hasta güvenliğini temel alan sağlık hizmet sunumunun etkinliği artacak ve iş süreçleri ve maliyetler azalacak…

Evet zaman zaman uzman doktorlara numara almak yani muayyene sırası almak için sıkıntılar yaşanmakta ancak bizim aldığımız bilgilere göre geçici olan bu sıkıntı yeni yıl süreci öncesi Uzman Doktorların gelişi ile sonlanacak..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.