Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Öğretmenler Pazartesi Eylemde

  Yalova Valisi Selim

20150405_530088

 

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, sınıfta,”Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” diyerek hakaret ettiği matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, katıldığı öğretmene saygı yürüyüşünün ardından geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmiştir.

 

Eğitim Sendikaları bu konuda hemen tepki vererek ortak eylem kararı aldı…

Pazartesi Derslere Girilmiyor

 

Sendikalar ; 19 Ocak 2013 tarihli eylemimize konu olan“Mesleğimiz Onurumuzdur” sloganını tekrar haykırarak, 06 Nisan 2015 Pazartesi günü, Eğitim  sendikalarının tümü ortak  olarak eylem hazırlığında..

Sendikalar ; “Bir ders öğretmenler odasında “mesleğimizin nasıl yozlaştırıldığını” tartışıp daha sonra yakalarımızda “MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR, ÖĞRETMENİME DOKUNMA” kokartlarıyla derse gideceğiz” diyorlar..

Ayrıca aynı gün tüm Türkiye’de alanlarda gerçekleştirilecek olan basın açıklamasının ardından Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun görevden alınması için tüm üyelerimizle birlikte İçişleri Bakanlığına faks çekme eylemi yapacak Öğretmenlerin bu eylemi ses verecek gibi görünüyor..

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO