Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Önce KAPANDI Şimdi SATILIYOR

Bir süredir maddi zorluk

Bir süredir maddi zorluk içerisinde bulunan Universal Grubu’na bağlı KARABÜK VATAN HASTANESİ daha önce satışa çıkarıldığı açıklanan 6 diğer hastane ile birlikte SATILIYOR MU? ..Hastane personeli İDARİ izinli, Sağlık hizmetleri durmuş olan Karabük vatan hastanesinin hacizli  olduğu iddia edilirken,  Mülkiyeti KARDEMİR AŞ de olan Hastaneyi şimdi  hangi gurup almak istiyor . 

vDaha önce Universal Grubunda koordinatör olarak çalışan Cemal Özcan Karabük’e geçtiğimiz haftalar içinde gelmiş yaptığı bir dizi çalışmalar sonrası eski belediye başkanı Enver Tümen ile Hastane Müdürü olarak anlaşmış ve hastaneyi Ege’li iş adamlarının alacağını yakın çevresine duyurmuştu.

Gurubun Manisa Universal hastanesinin ve 6 diğer hastanenin bir İtalyan Hastanesi’ne satıldığı haberleri sonrası Karabük Vatan hastanesi  yetkili Müdürlerinin “bu hastane kapanmayacak, Şubat ayında gecikmiş maaşlarınız yatacak , Aynen devam ediyoruz,sorun yok, siz çıkan  haberlere inanmayın”  şeklinde ki açıklamalarına rağmen hastene önce KAPANMIŞ  sonrasın da ise SATIŞ için işlemler yapılmıştı.

Bu arada  hastane personelinin  ” Artık yalan dinlemekten yorulduk” ifadeleri de dikkatleri çekiyordu.

Karabük Vatan Hastanesi üzerinde bulunan haciz işlemlerinin kaldırılması ile satışın yapılacağı şeklinde ki bugün yapılan açıklamaların da ne kadar doğru olduğu tartışılırken, Manisa’daki Özel Universal Manisa Hastanesi 12 milyon dolara satıldığı , İstanbul’daki Özel Univesal İtalyan Giovanni Alberto Agnelli Hastanesi’nin de satışının yapıldığı belirtiliyor.

Karabük Vatan hastanesin inde satış protokolünün hazırlandığı ve satışın kısa süre içerisinde gerçekleşmesinin beklendiği öğrenilirken Karabük Vatan Hastanesinde çalışan personele hastanenin kapanmasından dolayı ücretsiz idari izin verildiği, satış işlemlerinin gerçekleşmesi sonrası personelin işe geri çağrılacağı ifade ediliyor.