Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÖZATA’DA ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ.

ÖZATA’DA  ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ MHP

ÖZATA’DA  ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

MHP Safranbolu Belediye Başkan aday adayı Mustafa Özata adaylıktan çekildiğini açıkladı.

 

mustafa-oz

Aday adaylığının açıklanmasıyla birlikte Safranbolu’da MHP tabanında ve parti içinde yükselen muhalefete kulak veren Mustafa Özata, teşkilatlar arasında konsensüsün sağlanamadığı gerekçesiyle aday adaylığından çekildiğini açıkladı.

MHP Safranbılu’da geçen hafta sonu Özata’nın adaylığını ilgi göstererek aday adaylığından Yususf Ziya Kara’da çekilmişti.

Özata bu süreçte kendisine destek veren partili,partisiz herkese teşekkür ederek, “Geride bıraktığımız süreç içerisinde yaşanan gelişmelerde zafere ulaşmakta ki kilit nokta olan birlik ve beraberliğin ne yazık ki sağlanamadığını gördüm. Teşkilatlar arasında konsensüsün sağlanamadığı gerekçesiyle adaylıktan çekiliyorum” şeklinde bildirdiği yazısında şöyle dedi;

“Kamuoyundan gelen yoğun baskı ve İl Başkanı Metin Demirel’in “Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Safranbolu Belediye Başkan adayımız sensin” tebligatı üzerine geçtiğimiz hafta içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi Safranbolu İlçe Başkanlığına başvuru yapmıştım. Ancak geride bıraktığımız süreç içerisinde yapılan görüşmeler ve değerlendirmelerde adaylık noktasında il ve ilçe yönetimleri arasında gerekli konsensüsün sağlanamadığını gördüm. Bu yola çıkarken birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak bir çalışma sonucunda partimizi zafere ulaştırmak, Karabük’te ki başarılarımıza yeni bir başarı ekleyerek Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyecilik anlayışını partimizin gururu Rafet Vergili başkanımızla el ele vererek Safranbolu halkına da en güzel şekilde sergilemek istemiştim.Geride bıraktığımız süreç içerisinde yaşanan gelişmelerde zafere ulaşmakta ki kilit nokta olan birlik ve beraberliğin ne yazık ki sağlanamadığını gördüm. Ülkemizin ve bölgemizin partimize ve davamıza her zamankinden fazla ihtiyacı olduğunun bilincinde bir kardeşiniz olarak bundan sonra ki yaşamımda da partimin ve şehrimizin güzel insanlarının emrinde olduğunu ifade ediyor, Milliyetçi Hareket Partisi Safranbolu Belediye Başkan Aday Adaylığından çekildiğimi başta saygıdeğer dava arkadaşlarım olmak üzere tüm kamuoyu ile paylaşıyorum. Sözlerime son verirken 30 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde adayımızın ve teşkilatlarımızın maddi-manevi yanında olduğumu ifade ediyor, birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında üzerime düşen bir görev olduğunda ise göreve hazır olduğumu da bir kez daha tekrar ediyorum. Gerçekleşecek seçimlerin, memleketimize, milletimize ve bölgemize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm adaylarımıza başarılar dilerim”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO