Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAYRAM MESAJLARI

PROTOKOL BAYRAM MESAJLARI   

PROTOKOL BAYRAM MESAJLARI 

 

 

 

Vali İzzettin Küçük, bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm Karabüklülerin ve yöre halkının Kurban Bayramlarını tebrik etti.

tanit_im1

Vatandaşların bayramı huzur ve güven ortamında geçirebilmesi için Karabük Valiliğince gerekli tedbirlerin alındığını belirten Vali Küçük, mesajında şu görüşlere yer verdi;

Sevgili Karabüklüler!

            Birliğimizi ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin, iyiliklerin ve hoşgörünün yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramını daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.      

            Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları ve kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir.

Bu anlamlı günlerin sevinç ve mutluluğumuzu artıracak, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı güçlendirecek anlayış ve davranışların gelişmesine ve yaşam boyu sürmesine katkı yapmasını diliyorum.

            Değerli vatandaşlarım!       

            Bayramı huzur ve güven ortamında geçirebilmeniz için Valiliğimizce gerekli tedbirler alınmıştır. Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarımız, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz,  Hastanelerimiz, BEDAŞ ve Türk Telekom gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumlulukları ile ilgili gereken her türlü önlemleri alarak her hangi bir aksaklığa meydan vermeyeceklerdir. İhtiyacınız halinde ulaşabileceğiniz telefonlar aşağıda belirtilmiştir.

Bildiğiniz gibi her bayramda trafik yoğunluğu nedeniyle kazalarda artış olmaktadır. İlimizde bayram süresince trafik kontrolleri daha bir hassasiyetle yürütülecektir. İnanıyorum ki sürücülerimiz trafik kurallarına azami uyacak ve kimsenin bayram sevinci hüzne dönüşmeyecektir.      

       Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramınızı kutluyor, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, dostluk, huzur getirmesini ve her günün bayram coşkusu içinde geçmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

KARABÜK MİLLETVEKİLİ VE AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI M.ALİ ŞAHİN BAYRAM KUTLAMASINDA;

maşhn“Toplumsal birlikteliğin daha derinden yaşandığı ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz
İyilik ve güzelliklerin filizlendiği bayramlar aynı zamanda millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin aramızdaki bağları geliştirmenin vesilesidir. Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, köklü kültürümüzün ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu, bizim en büyük enerji kaynağımızdır.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın, KKTC’deki soydaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, selam ve sevgilerimizi iletiyorum ” dedi

 

 

KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN BAYRAM KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

 

ceylan mehmet“Bayramlaryardımlaşma vedayanışma günleridir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin güçlenmesine, birlik ve beraberliğin artmasına vesile olan bayramların, toplumsal yapımızda önemli bir yeri vardır. 

Bizi birbirimize bağlayan bu yardımlaşma ve dayanışma ruhudur.
Türkiye, birlik ve beraberlik içerisinde ilerleyerek, Milletimiz için bayram tadında bir geleceği hep birlikte inşa edecektir.
Bu duygularla idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın ülkemize ve bütün İslam âlemine huzur ve mutluluklar getirmesini diliyor; Sevgili HemşerilerimizinBayramlarınıtebrik ediyorum.”

 

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ’NİN BAYRAM KUTLAMA MESAJI 

baskan_vergili_6” Dini Bayramlarımız, bütün güzelliklerin bir arada yaşandığı eş, dost ve akrabalar ile hastaların ve büyüklerin ziyaret edildiği, yetimlerin, fakir-fukaranın aranıp gözetildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği, sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının manevi açıdan yoğunlaştığı müstesna günlerdendir.

Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı öncesi Karabük Belediyesi olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri ve kurbanlarını sağlıklı bir şekilde alarak kesebilmeleri için gerekli önlemlerin tümünü almış bulunmaktayız.

Mübarek Kurban Bayramı için kurbanlık satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında bulunan mezbaha alanında kurulan Hayvan Pazarında yapılacak olup, bir başka alanlarda satış yapılması kesinlikle yasaktır.

Kurban Satış yerine balık pazarından 09:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 saatlerinde ücretsiz servis araçları kaldırılmaktadır.

Kurban Bayramı dolayısıyla Arefe günü vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için, 5000 Evler, Öğlebeli ve Karabük Köyü mezarlıklarımıza 10:00 ile 17:00 saatleri arası ücretsiz ring seferi düzenlenecektir. Ring seferi Balıkpazarı mevkiinden yapılacaktır. Vatandaşlarımız Bayram süresi boyunca özel halk otobüslerinden yüzde elli indirimli yaralanabilecekler.

Öte yandan, bayram alışverişlerinizi rahat bir şekilde yapabilmeniz için, Cuma Pazarı’nda köylü pazarı olarak kullanılan alanı seyyar satıcılarımıza tahsis etmiş bulunmaktayız.

Gerek bayram öncesi, gerekse bayram süresince zabıta ekiplerimiz gerekli denetimleri yapacaktır. İstek ve şikayetlerinizi 153 Numaralı Alo Belediye telefon hattına iletebilirsiniz.

Ayrıca, cenaze yıkama ve defin hizmetlerimizin yanı sıra, itfaiye ve su arızası onarım hizmetlerimiz de bayram süresince aralıksız olarak devam edecektir. Vatandaşlarımız su arızası şikayetlerini 185 Alo Su Arıza hattını arayarak bildirebilirler.

Kurban Bayramı’nın ilk iki günü, isteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını Belediyemizin Et Kombinası’nda ücretsiz olarak kestirebilecekler.

Yine Mübarek Kurban Bayramı dolayısı ile Belediye Sosyal İşler ve Dayanışma Merkezimiz, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, adak, kurban ve kurban eti bağışlarınızı kabul etmektedir. Bu konuda hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını beklediğimizi de ifade etmek istiyorum. Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız 153 numaralı Alo Belediye hattını arayarak adres bilgilerini bıraktıkları taktirde, yapacakları yardım ekiplerimizce vatandaşlarımızın evlerinden bizzat alınacaktır.

Bu vesileyle, Kurban Bayramı’nın Yüce Türk Milletimize, tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

 

 

Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın ‘Kurban Bayramı’ Kutlama Mesajı

 

aa_rekKarabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal tüm Karabük halkının Kurban Bayramını kutladı.

”Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, kardeşlik ikliminin, dayanışma ruhunun, birlik ve beraberliğimizin tazelendiği, millet olmanın temeli ve zengin kültürümüzün simgesi olan en özel günlerdir. 

Ortak bir sevinç duygusunu taşıyan bayram coşkusunun; mutlu yarınlara, güçlü bir geleceğe, ülkemizde ve dünyada barışa, birlik ve beraberliğe vesile olmasını diler; Üniversitemiz mensuplarının, öğrencilerimizin, değerli ailelerinin, Karabük Halkının, ulusumuzun ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı kutlar; tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ederek, sevgi ve saygılarımı sunarım.” 

 

 

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI DR NECDET AKSOY BAYRAM KUTLAMA MESAJI 

 

dr na“Başkan Aksoy yayınladığı mesajda; “ Kurban Bayramının, milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.  Bayramın manasının yakınlaşmak, kaynaşmak, bölüşmek ve paylaşmak olduğunu işaret eden Aksoy, dini bayramların cömertliğin, rahmetin, bereketin bolluk içinde yaşandığı, insanlarımızın her zamankinden daha çok kenetlendiği, birbirine daha sıkı sarıldığı, samimiyetle kucaklaştığı özel ve manevi coşkusunun en üst seviyede olduğu günler olduğunu belirtti. “

Aksoy mesajına şöyle devam etti; “ Bir kurban bayramına daha Safranbolulu hemşerilerimizle birlikte huzur içerisinde girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cenabı Hakka bir bayramı daha halkımıza birlikte barış ve kardeşlik duyguları içerisinde kutlamayı nasip ettiği için şükrediyor, bayramın tüm ülkemiz ve İslam âlemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularım ile kutluyorum. “

 

CHP KARABÜK İL BAŞKANI BAYRAM KUTLAMA MESAJI

 

   kara_dag     “Karabük Halkımızın kurban Bayramını kutluyor,Sağlık Başarı ve Mutluluk dolu günler diliyorum.

         Kurban bayramını bugüne kadar İslamiyet’in En güzel yaşandığı Türkiye’mizde yaşıyoruz Kutluyoruz

         Yıllardır Ülkemizde Ulus Olmanın Bilinci ile Barış içerisinde Dini ve Milli Bayramlarımızı kutluyorduk,Son Yıllarda Milli Bayramlarımızı yok sayan bir anlayışın egemen olduğunu üzülerek görüyoruz Dini Bayramlarımızın ise giderek Yozlaştırıldığı Yardımlaşmaların unutulduğunu görüyoruz. Bayramları bayram yapan Bayram gibi kutlanmasını sağlayan Yardımlaşmadır Komşusu Açken Tok Yatmamaktır  bu anlayışın ,Ulusça bunun kıymetini bilmeli ve Bayram sevinci ile Bu mutluluğumuzu birleştirmeli ve Yardımlaşmalıyız.

           Bu nedenle biz CHP olarak Ülkemize,İnsanımıza,ve İslam dünyasına barışı Kardeşliği dostluğu,Hoşgörüyü Yardımlaşmayı Paylaşmayı Dayanışmayı esas alan kucaklaşmalarla dolu bayramlar diliyoruz.

           Bayram demek sorumluların sorumluluklarını bilmesi ,verilen sözlerin tutulması Karşılıklı güven Sevgi ve saygının pekiştirilmesi demektir.

           Bayram demek yaraların sarılması,acıların dindirilmesi demektir.

           Fakat Ülkemizde ortaya çıkan Ekonomik Kriz nedeni ile Kapanan işyerlerine Karabük’ümüzde de her gün yenileri eklenmekte,İşsiz kalan evine ekmek getiremeyen insan sayısı her geçen gün artmakta,Sosyal devlet ilkesine Anayasasında yer veren bir ülke olarak İktidarın görevi Halkımıza günlük yardım yaparak onları rencide etmek değil İş sahibi yaparak evine ekmek getirmesini sağlamak olmalıdır.

        Her türlü olumsuzluklara rağmen gelecek Bayramları acılardan Üzüntülerden Sorunlardan Sıkıntılardan uzak kutlayabilmek hepimizin ortak dileği ve inancıdır.

           O zaman Bayramlar adına yakışır şekilde bayram gibi kutlanacaktır.

           Kurban Bayramı vesilesi ile Esnafımıza Bol Kazançlı,Çiftçimize Bereketli İşçilerimiz için güvenli,Memurlarımız için sağlıklı Emeklilerimizin ekonomik sıkıntılardan arınmış yarınlarından emin ve güler yüzlü Gençlerimizin iş ve aş sıkıntısı çekmediği  yarınlara güvenle baktığı Karanlıkların aydınlığa dönüştüğü Aydınlık bir Türkiye’de yaşamak arzusuyla Sağlık Huzur ve Mutluluklar diliyor,

          Bu duygu ve düşüncelerle Karabük Halkımızın Kurban bayramını içtenlikle kutluyor sevgi ve saygılar sunuyorum.”

 

TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL’IN BAYRAM KUTLAMA MESAJI 

 

SEDAT“Bizi birbirimize bağlayan yardımlaşma ve dayanışma ,paylaşma ruhudur. Kurban bayramları da  buna en güzel işaret veren özel günlerimizdendir.  Türkiye de  birlik ve beraberlik içerisinde ilerleyerek, Milletimiz için bayram tadında bir geleceği hep birlikte inşa edecektir, bundan sanayiciler olarak şüphemiz yoktur. 

Ortak bir sevinç duygusunu taşıyan kurban bayramı coşkumuzun  mutlu yarınlara, güçlü bir geleceğe, ülkemizde ve dünyada barışa, birlik ve beraberliğe vesile olmasını dilerken,  

Ülkemizin, yöre halkımızın ve sanayicilerimizin , tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ederek, sevgi ve saygılarımı sunarım..”

 

 

 ÇELİK İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI CENGİZ GÜL’ÜN BAYRAM MESAJI

 

CENGİZGÜLL KARABÜKGÜNDEM“Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, huzur ve sağlık içerisinde geçirmeniz temennisiyle mutluluklar dileriz. “

 

 

 

 

 

 

KENT KONSEYİ BAŞKANI ÖZCAN BÜYÜKGENÇ’İN MESAJI 

 

Camera 360Büyüklerin ellerinden saygı ile küçüklerin gözlerinden şefkat ile öpüyor, tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum…

Birlik ve beraberliğimizin temel unsurlarından Biri olan Kurban Bayramını Millet olarak hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Huzur ve mutluluğun, dostluğun, sevginin, saygının, barışın, hoşgörünün ve paylaşmanın pekişmesine vesile olan, insanı insan yapan değerlerin yaşanmasına ve paylaşılmasına fırsat veren Bayramların, toplum hayatımızda eşsiz bir yeri vardır.

Bayramların, güzel ahlâkı, insanlara iyi davranmayı, küçüklerimizi sevindirmeyi, büyüklerimize saygıyı ve onları ihmal etmemeyi hatırlatan yönünü hiçbir zaman unutmamalıyız.
Bayramlar, birlik olma ve bir arada yaşama şuuru ile insan ilişkilerinin güçlendiği özel günlerdir.
Bayramda sadece yakınlar, eş, dost ve arkadaşları değil, çocuk yuvalarında Bayram sevinci yaşamayı bekleyen yavrularımızı, huzur evlerinde evlatlarının yolunu gözleyen yaşlılarımızı, türlü dert ve hastalıklarla mücadele eden kardeşlerimizi de ziyaret ederek Bayramın sevinç ve mutluluğunu onlarla da paylaşalım. Kestiğimiz kurbanların etlerinden İhtiyaç sahiplerini bularak verelim.
Bu güzel duygular içerisinde büyüklerin ellerinden saygı ile küçüklerin gözlerinden şefkat ile öpüyorum. Kurban Bayramı Başta Karabük’ümüz olmak üzere Ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olsun.
En derin Saygı ve sevgilerimle…