Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

RAMAZAN PAKETLERİNE DİKKAT !

       

 

 

 

 

KARABÜK HABER GAZETESİ BUGÜN İLGİNÇ VE İLGİNÇ OLDUĞU KADARI İLE ÖNEMLİ BİR MANŞETLE OKURLARINA BİR UYARIDA BULUNDU.;

 

RAMAZAN PAKETLERİNE DİKKAT !

 

Ramazan ayı ile birlikte ihtiyaç sahiplerine hayırseverler, kurum ve kuruluşlar tarafından dağıtılan Ramazan Paketlerine rafta satılamayan, deforme olmuş, tarihi geçmiş veya gramajı düşük ürünler konduğu iddia edildi.

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayının gelmesi ile birlikte marketlerde Ramazan kumanyaları değişik fiyatlardan alıcı bulurken, gıda paketleri ile ilgili şikayet ve serzenişlerde var.
ihtiyaç sahiplerine hayırseverler, kurum ve kuruluşlar tarafından dağıtılan Ramazan Paketlerine rafta satılamayan, deforme olmuş, tarihi geçmiş veya gramajı düşük ürünler konduğu iddia edildi

İddiaları bazı vatandaşlar doğrularken, gazetemize bu konuda görüşlerini dile getiren bir aile “Bizlere dağıtılan Ramazan Paketlerinde kuru kumanyanın yanı sıra, salça, sıvı yağ, Margarin vb. ürünler var. Hayırsever vatandaşlarımız veya işverenler çevrelerindeki insanlara iyilik yapmaya çalışırken maalesef bazı art niyetli kişilerin kurban olmakta. İşverenlerden ve hayırseverlerden ricamız mutlaka markete gitsinler, paketlerin içinde ne olduğunu görsünler, ondan sonra siparişlerini versinler. Yoksa işverenler ve hayırseverler tarihi geçmiş hayırlarla anılmak zorunda kalabilirler.” Diyerek görüşlerini aktarırken, kumanya paketlerindeki ürünlerin bir kısmının ikinci kalite olduğu gözlendi.
Haberde ayrıca  vurgu yapılarak ; “Karabük’te gıda ürünleriyle ilgili denetimlerini sürdüren Tarım Müdürlüğü ve Karabük Belediyesi Zabıta ekiplerinin Ramazan paketleri ile ilgili bir incelemesi olup olmadığı merak ediliyor. ” deniyor.

 

Ancak ülke genelinde  gündeme gelen haber sonrası  Karabük’te ki marketlerin bu konuda çok titiz oldukları ve paketlemede özen gösterdikleri de belirtildi..