Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Rektör Polat’tan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 100’üncü kuruluş yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Prof. Dr. Refik Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin azim ve kararı ile açılan ve ulusal egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Milletimiz, 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurarak “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla birlik ve beraberliğinden ödün vermeden bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Milletin kayıtsız şartsız egemenliğini temsil eden TBMM, kurulduğu günden bu yana milletin iradesi doğrultusunda azimle çalışmaya devam etmektedir.

TBMM’nin açıldığı bu özel günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmesi Türkiye Cumhuriyeti’nin, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Gazi M. Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla yâd ediyorum. Ayrıca Cuma günü başlayacak olan mübarek Ramazan ayının, dünyanın ve ülkemizin zor zamanlardan geçtiği bugünlerde barış, kardeşlik, sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”