Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık KARDEMİR YK Üyesi Muhammed Ali Oflaz İle Görüştü

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Ali Oflaz ile Sosyalfest ve üniversite-sanayi arasındaki iş birliğini güçlendirmeye yönelik görüşme gerçekleştirdi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Yüzyılı için harekete geç, Sosyalfest ile gelişime öncülük et” sloganıyla Karabük Üniversitesinde Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest kapsamında görüşmelerine devam ediyor.

Bu kapsamda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Ali Oflaz’ı ziyaret etti. Görüşmede, Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest kapsamında yapılan çalışmalar ve iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu, Sosyalfest üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Öte yandan bu tür görüşmelerin düzenli aralıklarla yapılmasının ve iş birliğinin sürekli olarak geliştirilmesinin önemini vurgulandı.

KBÜ Rektörü Kırışık, KARDEMİR’in bölgedeki ekonomik ve endüstriyel önemine vurgu yaparak, üniversitenin bu stratejik ortaklıkta nasıl daha etkin rol alabileceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akademik araştırma ve sanayi projeleriyle birliğinin artırılmasına vurgu yapan Rektör Kırışık, öğrencilerin sanayi alanında daha iyi bir şekilde yetiştirilmesi konuları üzerinde durdu.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Ali Oflaz ise üniversite-sanayi iş birliğinin önemine değinerek, KARDEMİR’in bu alandaki vizyonunu ve hedeflerini paylaştı. Üniversite ile yapılabilecek ortak projelerin ve iş birliği olanaklarının detaylı bir şekilde ele alındığı görüşmede, yürütülen ve yürütülecek projeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu görüşmelerle, bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlayacak ortak projelerin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO