Safranbolu Belediyesinde Encümen ve Komisyonlarda Değişim..!

Son Güncelleme : 12 Nisan 2021 - 14:54

Safranbolu Belediye Meclisi Encümen, Başkan Vekillikleri, Divan Katip ve Komisyon Üyeliklerinin seçimlerini gerçekleştirdi

CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakının meclisteki oyu başkan ile birlikte 13 kişiden oluşurken AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakının oyları ise yine 13 kişi olarak eksiksiz toplantıya katılım sağlandı.

Safranbolu Belediye Meclisinde bugün gerçekleşen toplantıda Denetim ve Faaliyet Raporları oylandıktan sonra seçimlere geçildi. İlk olarak gizli oy açık tasnif ile gerçekleştirilen Encümen, Meclis Başkanvekillikleri ve Divan Katip Üyeliklerinin seçimleri sırasıyla yapıldı.

CHP ÜYELERİNİN UYUMSUZLUĞU ENCÜMEN ÜYELİKLERİNİ AK PARTİ VE MHP’YE GEÇMESİNİ SAĞLADI

İki üyeden oluşan Encümen üyeliğinde, CHP ve İYİ Parti Onur Varlı ile Serap Karaoğlu’nu aday gösterirken, AK Parti ve MHP ise Adem Karataş ile MHP’li meclis üyesi Orhan Kaynar’ı aday gösterİldi. İlk oylamada AK Partili üye Adem Karataş 14 oy alırken, Onur Varlı ise 12 oy alarak Encümene giremedi. CHP’li üye Serap Karaoğlu ile MHP’li Orhan Kaynar ise 13’er oy alarak berabere kaldılar ve ikinci oylama geçildi.

İkinci gizli oylamada ise Serap Karaoğlu 12 oy alırken, Orhan Kaynar 13 oy aldı ve 1 oy ise geçersiz sayıldı. Bu oylama sonucu da MHP’li Orhan Kaynar Encümen üyesi seçildi.

CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinden bir kişinin CHP’li Onur Varlı’ya, iki kişinin de yine CHP’li üye Serap Karaoğlu’na oy vermemesi, Encümen üyelerinin ikisinin de AK Parti ve MHP’ye kaymasına neden oldu.

1.BAŞKAN VEKİLLİĞİ KURA İLE 2. İSE MHP’NİN OLDU

Meclis 1. Ve 2. Başkanvekillikleri seçimi ise ayrı ayrı yapıldı.

CHP grubunun adayı Onur Varlı ile AK Parti’nin adayı Hasan Hüsnü Demir 13’e 13 oy aldıklarından kura çekilişi yapıldı. Belediye Başkanı Elif Köse’nin yaptığı kura çekilişinde Onur Varlı 1. Başkanvekili seçildi.

ikinci Meclis Başkanvekili seçimlerinde ise Millet ittifakı bir oy fire verdi. CHP’den İYİ Partili Meclis Üyesi Fatih Dökmeci 12 oy alırken, MHP’li üye Saim Tiryaki 13 oy aldı ve 2. Başkanvekili seçildi.

Meclis Divan Katip Üyelik seçimlerinde de CHP ve İYİ Partili bazı meclis üyeleri birbirine oy vermezken, toplantıya damgasını vuran olay Belediye Başkanı Elif Köse’nin oy pusulasını zarfa koymayı unutması dikkatleri çekti.

Katip Üyeliği seçiminde AK Partili Nazmiye Dursunlar 14 oy alırken, CHP’li Sedat Tokmak 12 oy aldı. MHP’li Murat Özodabaşı ile CHP’li Kemal Akgül 13’er oy alarak berabere kaldılar ve ikinci oylamaya girdiler.

Murat Özodabaşı ile Kemal Akgül’ün oylandığı ikinci oylamada ise Belediye Başkanı Elif Köse zarfına oy pusulasını koymayı unuttuğundan, Katip üyeliğin ikincisi de Cumhur ittifakına kaydı.

KOMİSYON ÜYELERİ DE BELİRLENDİ

Safranbolu Belediye Meclisinin İmar, Plan Bütçe ile Kültür ve Turizm Komisyon üyelikleri yönetmelik gereği ise açık oylama ile yapıldı. Açık Oylamada İmar Komisyon Üyeliğine; Mehmet Baki Duvan, Kemal Akgül, Kadir Cefakar, Orhan Kaynar ve Ahmet Şahin seçildi.

Plan Bütçe Komisyon Üyeliklerine ise; İsmail Özgürel, Erol Altuntepe, Murat Özodabaşı, Birol Sarıavaz ve Gökçe Aydın seçildiler

Kültür, Turizm ve Çevre Komisyonuna da; Sedat Tokmak, Serap Karaoğlu, Muharrem Tünay, Saim Tiryaki ve Fatih Dökmeci seçildiler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.