Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAFRANBOLU BELEDİYESİNDE KOMİSYONLAR BELLİ OLDU

Safranbolu Belediye Meclisi 2024-2029

Safranbolu Belediye Meclisi 2024-2029 Dönemi İlk Toplantısını Mimar Elif Köse Başkanlığında Yaptı

Safranbolu Belediye Meclisi, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi, Sadi Yaver Ataman Toplantı salonunda Mimar Elif Köse Başkanlığında bir araya gelerek ilk toplantısını gerçekleştirdi.

26 Üyesi bulunan Safranbolu Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi ilk toplantısını yaptı. Toplantıya CHP grubu adına Belediye Meclis üyeleri ; Ahmet Faruk Uluateş, Fatih Dökmeci, Fatma Leyla Gürsel, Feyza Şimşek, Halil Bakkal, Kemal Akgül, Mehmet Karataş, Mehmet Özkul, Murat Alpay, Mustafa İlker Başkaya, Neşe Yılmaz Ergül, Ömer Bayındır, Sedat Tokmak, Soner Alkan, Taner Timar, Tuncay İşçimen AK Parti grubu adına Belediye Meclis üyeleri ; Büşra Arlı Ergül, Elif Hacıalioğlu, Erhan Karataş, Erol Karadeniz, Erol Özduran, Kamuran Kırtay, Muharrem Tünay, Nazmiye Dursunlar, Necati Kuru katılarak Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Başkanlığında komisyon ve divan üyeleri seçimi yapıldı.

Toplantıyı açmadan önce bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse şu ifadeleri kullandı; “Herkese hayırlı olsun. Safranbolu için bu Belediye meclisinin 5 yıl boyunca faydalı işlere imza atmasını temenni ediyorum. Hepinizin Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutluyorum. Meclisimiz hayırlı uğurlu olsun.”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi ve ilk oylama Meclis Başkanvekilliği için yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Meclis Başkanvekili olarak Fatih Dökmeci ve ikinci başkanvekili Mehmet Özkul olarak seçildi.

Katip üyeliklere Murat Alpay ve Fatma Leyla Gürsel’in seçildiği meclis toplantısında komisyonlar ise şu isimlerden oluştu;

İmar Komisyonu “Kemal Akgül, Neşe yılmaz Ergül, Mehmet Özkul, Elif Hacıalioğlu

Plan ve bütçe komisyonu “Halil Bakkal, Taner Timar, Mustafa İlker Başkaya, Nazmiye Dursunlar”

Kültür turizm ve çevre komisyonu “Ahmet Faruk Uluateş, Fatma Leyla Gürsel, Sedat Tokmak, Muharrem Tünay”

Encümene seçilen iki isim ise Kemal Akgül, Soner Alkan oldu.

Meclis üyeleri toplantının ardından Başkan Elif Köse ile birlikte ilk toplantı anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.