Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU TAŞ OCAĞINI HİZMETE AÇTI

Safranbolu Belediyesi, betonun ham

Safranbolu Belediyesi, betonun ham maddelerini oluşturan kum ve çakıl (veya kırmataş) karışımı olan ‘agrega’ malzemesi üretmek için hizmete açtığı taş ocağı sayesinde yıllık 6 milyon TL tasarruf sağlayacak.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, gazetecilere yaptığı açıklamada taş ocağının açılmasıyla tarihi kent adına önemli bir iş başarıldığını belirterek,  Tarihi Çarşı bölgesinin alandan çıkarılan taşa ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Safranbolu’nun uzun yıllar ihtiyacı olan tüm malzemeyi elde edeceğini aktaran Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, “Safranbolu’nun 50 yıllık bir rezerve ye sahip , buradan çıkan taşla Safranbolu Tarihi Çarşısı’nın bütüncül yol projesi hazırlanmıştı. Bütün yollarının birbiriyle uyumlu bir şekilde taş olmasını sağlayacak bu işletmenin burada  ayrı değeri var.. Maalesef bu taş ocağı açılmadan önce çok zorluk çekiyorduk, hatta bulamıyorduk. O yüzden burası bizim için olmazsa olmazlarımızdan. Bu ocağın artık Safranbolu Belediyesi tarafından işletiliyor olması çok büyük bir nimet ve kazanım olarak düşünüyorum” ifadelerine yer verdi

Web Tasarım & SEO: Best4SEO