Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU TURİZM HAFTASINI KUTLUYOR

  UNESCO Dünya Miras

 

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Cittaslow üyesi Safranbolu’da Turizm Haftası kutlamaları yapıldı. Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse’nin şehir dışı programları sebebi ile kutlamalara vekalet Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal tarafından yapıldı.

Tarihi evleri han, hamam ve konaklarıyla ünlü, Dünya’da ‘en iyi korunan 20 kent’ arasında bulunan, hem UNESCO hem de Cittaslow’a dahil olan Türkiye’nin tek tarihi kenti Safranbolu’da 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısı ile Tarihi Çarşı’da program düzenlendi. Programa Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, dernek, oda, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Yavuz, Turizm Haftasının farklı destinasyonlara sahip Karabük ve Türkiye’ye başarı getirmesi temennisinde bulundu.

Yavuz, Safranbolu’nun UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alarak bir açık hava müzesi niteliği taşıdığını ifade etti.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterileri yapıldı. Protokol üyeleri Borsa İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çizdiği resimler ile oluşturulan sergiyi gezdi.

Program lokum ve zerde kazanının kaynatılmasıyla sona erdi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO