Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU YERLİ-YABANCI TURİST AKININA UĞRADI

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu Bayramın ilk gününden itibaren ziyaret eden yerli ve yabanı ziyaretçiler, tarihi ve kültürel dokuya sahip tarihi kentte keyifli vakit geçirme imkanı buluyorlar.

Ramazan Bayramı nedeni ile 9 günlük  tatili değerlendiren yerli ve yabancı turistler ilçeye akın etti. Arnavut kaldırımlı sokakları ve tarihi çarşıda adeta iğne atsan yere düşmeyecek boyuta gelen kalabalık ziyaretçiler, bayram tatili yoğunluğu nedeniyle Karabük-Safranbolu arasında yoğun trafiğe de neden oldular.

Tarih kentini adım adım gezmek isteyen turistler uzun süren gezintilerinin ardından Hıdırlık Tepesi’nden şehir manzarasını seyrederek yorgunluklarını atarlarken Safranbolu simid, kıtırı ve lokumlarından almayı ihmal etmediler..

Öte yandanTürkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından sunulan teklifle Avrupa’nın en yüksek seyirci oranına sahip haber kanalı Euronews’te Safranbolu’nun tanıtımı yapıldı.

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Urgancıoğlu ve Safran Üreticisi İsmail Yılmaz’ın anlatımları ve Kırmızı Altın başlığı ile yayınlanan yaklaşık 5 dakikalık tanıtımda coğrafi işaretli ürün safrandan, tarihi han, hamam ve konaklara, gıdadan konaklamaya kadar birçok konuya değinildi.

Cittaslow ile Avrupa turizmini hedef aldığımız şu günlerde, Avrupa’nın en çok izleyici potansiyelini taşıyan Euronews kanalı ile Safranbolu’nun Kırmızı Altın başlığı ile tanıtımının yapılması turizmin gelişmesi ve kapıların ardına kadar açılması için çok önemli bir özellik taşıdı.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO