Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Safranbolu’da 9’u 5 Geçe Hayat Durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yılında Safranbolu’da anıldı. Tüm ülkede saatler 9.05’i gösterdiğinde hayat durdu. Vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duruşunda bulundu.

Safranbolu da Ata’sına Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen törenle saygısını sundu. Programa Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Refik Çavuş, Safranbolu Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Seyfi Türkyılmaz, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, Dernek, Oda, STK Başkanları, emniyet güçleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Günün anısına Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda yer alan Atatürk anıtına çelenk sundu. Saatler 9.05’i gösterdiğinde törene katılanlar saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okudu. Çelenk sunma töreni günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından sona erdi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO