Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Safranbolu’da “Avrupa Hareketlilik Haftası” Etkinlikleri Bisiklet Turu İle Başlıyor

Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında

Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında UNESCO Dünya Mirası Kenti Safranbolu’nun Caddeleri Bisikletlilerin Olacak

Safranbolu Belediyesi, “Motorlu araç kullanımına karşı pedal çeviriyoruz!” sloganıyla 20 Eylül Pazar günü Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nden Tarihi Çarşı Kazdağlıoğlu Medyanı’na kadar sürecek bisiklet turuna tüm vatandaşları davet ediyor.

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve destekleme teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftasına Safranbolu Belediyesi’nin büyük destek verdiğini ve pandemi sürecinden dolayı etkinliklerin sosyal mesafe kuralına uyularak yapılacağı bildirildi.

Buluşma Adresi: Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi

Karbon salınımını azaltmak için belediye araçlarını yenileyen, Zabıta Müdürlüğü başta olmak üzere belediye toplu taşıma araçlarını yenilemek için çalışma başlatan  Safranbolu Belediyesi tarafından, Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri kapsamında 20 Eylül Pazar Günü bisiklet turu düzenleniyor. Belediye Başkanı Elif Köse’nin de katılacağı, “Motorlu Taşıtlara Karşı Pedal Çeviriyoruz” ve “Safranbolu Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyor” sloganı ile çevre kirlenmesine karşı duyarlı vatandaşları bir araya getirecek bisiklet turu için toplanma zamanı ise Pazar günü 10:30 olacak.

Korumanın Başkenti Safranbolu’da vatandaşların duyarlılıklarına güvendiğini ve katılımın yüksek olacağına inandığını söyleyen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse “Çevre kirliliği ve iklim değişikliklerine dikkat çekmek için sürekli bu konuları gündeme getiriyoruz. İnsanları duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Böyle önemli, güzel ve herkesçe merak edilerek ziyarete gelinen tarihi bir şehirde daha az araç, daha fazla bisiklet kullanımı ile tarihi şehrimizin daha sakin herkese daha fazla saygılı, herkesin eşit ve birbirini yormadan trafikte olabilmesi konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle Pazar günü bir bisiklet turu organize ettik. Pazartesi günü yapacağımız bir diğer etkinliğimiz ise işlerimize yürüyerek ya da bisikletlerimizle gelmek. Başta belediye ailesi olmak üzere tüm halkımızı davet ettiğimiz etkinliğimizde motorsuz araç kullanımını bir günlükte olsa minimuma indirmek. Pandemi kurallarını göz ardı etmeden tüm halkımızı bu farkındalığa ve etkinliklere davet ediyorum” dedi.