Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU’DA ÇADIR KARIŞTI…

Safranbolu’da Belediye Başkanlığında Çadır

Safranbolu’da Belediye Başkanlığında Çadır Karıştı bir karıştı pir karıştı… 

Geçtiğimiz hafta içi Karabük Gündem WhatsApp hattına birkaç gümüş mahallesinde oturan vatandaşımızın yardım kolileri ile ilgili ‘İsyan’! videoları geldi.

Siyasi olarak değerlendirmiş olunabilir diye düşündük ve  haberin öncesi konusunda bilgimiz olmadığı için haber olarak o an değerlendirmeye almadık, ancak takibe de aldık…

Bir gün sonra AK parti Safranbolu İlçe Başkanlığının resmi iletişiminden aday Av Ali Büyüközdemir’den gelen yazılı açıklamada, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin, asrın felaketi 6 Şubat depreminde dağıtılmak üzere satın aldığı gıda kolilerini bir depoda sakladığı iddiaları yanında, Kolilerin seçim sürecinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere saklandığı fakat, gıdaların son kullanma tarihinin geçtiği belirtildi.

Görüntülerde “Depremzedeler için toplanan kolileri bize göndermişler seçim olmasa göndermezlerdi. Hepsinin son kullanma tarihi geçmiş. Zeytin küflenmiş, unun tarihi geçmiş, biz bunu hak etmiyoruz yazıklar olsun.” diyerek tepkilerini dile getiren Vatandaşlar vardı.

Resmi kanaldan geldiği için bu kez haberleştirip, yayınladık. Ancak kısa zaman içinde bu kez Safranbolu Belediyesinden  karşı yanıt haber video geldi..

 ‘YAZIK’ başlığı altında verilen bu haberde ise  ilk röportajı veren hanımefendi bu kez ‘Bize para verdiler öyle konuş dediler bizde konuştuk, Başkanım (Elif Köse’yi kastederek) affet bizi özür dileriz” deniyordu..

Basın etiği adına Safranbolu Belediyesi Basın bürosundan (Resmi) gelen bu haberi de cevap hakkı gözeterek yayınladık.

Ancak ÇADIR KARIŞMIŞTI…

Kim para almıştı, kim yalan beyan veriyordu, kimler kurgu yaptı kamuoyu vicdanına bırakarak her iki tarafında haberini objektif yayın ilkesi ve Basın yayın Ahlakı kuralları gereği, tarafsız bir şekilde yayınladık..

Derken,

Bu Sabah AK parti Karabük İl Teşkilatının Basın için verilen Kahvaltılı toplantısında olayların ne kadar farklı geliştiğine tanık olduk.

Gazeteci Arkadaşımız, meslektaşımız BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Sevgili Mehmet Çetinkaya Kahvaltıda yanımıza oturdu ve “Koli dağıtım, haberinin kendisinden çıktığını, bunların normal olduğunu, bozuk ta çıkabileceğini ancak olayların farklı zemine çekildiğini “ anlattı.

En son kendi çektiği videoyu gösterip o beyanı verenlerin bu kez ‘Safranbolu belediyesinden 3-4 kişinin geldiklerini kendilerine para vererek haberi yalanlamalarını, başkandan özür dilemelerini istediklerini’ anlatıyordu.

Sanırım Sevgili Çetinkaya bu videoyu kendi haber kanallarından yayınlar/paylaşır..

Bir KOLİ olayı nereden nereye geldi ve iş bilmeyen kaosu nasıl idare edeceklerini bilmeyenler yada siyasi manevraları nasıl yapılacağını bilmeden apar topar iş yaptıklarını sananlar, !!!  Bir anda ülke gündemine düşecek kadar büyüttüler olayı…

Şimdi, taraflar bu gerçekleri masa üstüne yatırır ve daha reel önlemler alırlar belki ? kim bilir…!!

Baştan bugüne yapılan eksikleri,yanlışları bir düşünürler belki.. 

Kim bilir..?

KUŞ SEN BİRDE O ADAYLARA SOR BAKALIM..

Bu arada KARABÜK KUŞU MU ne bir sosyal medya da yayın yapan birileri var.

Bazı Gazetecileri Yenice Adayı yada Safranbolu adayı anlaşma yapmadı diye ağır eleştiri altına alıyorlar gibi de eleştirmiş..

O adayları korumuş bazı meslektaşlarımızı suçlamış..

KUŞ, O adaylara da sor bakalım BASIN mensupları içinde neden ayrım yapıyorlarmış…

Yada suçladığı isimlerin O Parti İl Başkanlığı ile arası nasılmış?

Biz kendi Camiamız adına araştırma içindeyiz gerçekten o tür baskı var mı diye ama sizde bir o adaylara sorun kimlerle yol kat ediyor ve  neticesi ne diye…

Olur mu?

Web Tasarım & SEO: Best4SEO