Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU’DA RAMAZAN DOLU DOLU GEÇİYOR

Mustafa Cihat’tan Tasavvuf Ziyafeti

Mustafa Cihat’tan Tasavvuf Ziyafeti

 

 

 

 

 

IMG_3954

 

Türk Tasavvuf Müziğinin Ünlü İsmi Mustafa Cihat Dün Akşam Aslanlar Kültür Merkezinde Sevenleri İle Buluştu.

 

Ramazan ayı süresinde her akşam farklı bir etkinlikle, hafta arası çocuklara özel eğlencelerin, hafta sonları konserlerin yer aldığı ve Safranbolu Belediyesinin düzenlediği Ramazan Akşamları muhteşem bir konserle devam etti.

 

Türk Tasavvuf Müziğinin sevilen sanatçılarından ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Mustafa Cihat dün akşam verdiği Safranbolu konserinde hayranlarının gönlünü bir kez daha feth ederken, neredeyse tamamı dolu olan tribünlerin söylenen her şarkıya eşlik etmesi geceye ayrı bir güzellik kattı.

 

Yaklaşık iki saat sahnede kalan Cihat, sevilen eserlerinin yanı sıra yeni bestelerinden birisini de ilk kez Safranbolu’da okudu. Konsere Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar’da katılırken, gecenin sonunda Başkan Aksoy Mustafa Cihat’a Safranbolu maket Evi hediye etti.

 

Safranbolu’ya olan hayranlığını her fırsatta dile getirdiğini belirten Mustafa Cihat; “ şehrinizde insanı kendisine çeken bir hava var. Burası hem tarihi hem de cana yakın insanı ile güzel ülkemizin nadide yerlerinden birisi. Bu nedenle böyle güzel bir ayda Safranbolu’da bulunmaktan oldukça keyif aldım. Tüm Safranbolululara sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum “ dedi.

 

 

Sezgin Maden Güldürdü

IMG_3591

 

Ara vermeden devam eden Ramazan Akşamlarında, Safranbolulu vatandaşlar tanıdık sima Stand-Up ustası Sezgin Maden’le neşeli dakikalar geçirdi.

 

Safranbolu Belediyesinin düzenlediği ve geleneksel hale gelen Ramazan Akşamları etkinlikleri kapsamında dün akşamın konuğu Stand-Up gösterisi ile Sezgin Maden oldu. Maden yaklaşık 2 saat süren gösterisi boyunca izleyenleri kahkahaya boğarken, programının ikinci bölümünde ise çocuklar ve babalara söylettiği tekerlemelerle adeta seyircileri kırdı geçirdi. Zaman zaman ülkemizin çeşitli yörelerinden de örnekler vererek başından geçen komik olayları anlatan Maden, Yeşil Çamın unutulmaz ustalarının taklitlerinin yaparken alkış yağmuruna tutuldu.