Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Safranbolu’da Uzman Erbaşların Mezuniyet Coşkusu!

  Safranbolu Jandarma Komando

 

Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı 35. Dönem Uzman Erbaş, Temel Eğitim Kursu’nu başarıyla tamamlayan, 1918 Uzman Jandarma ve 74 Sahil Güvenlik olmak üzere; toplam 1992 Uzman Erbaş, düzenlenen törenle yemin ederek, mezun oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Vali Mustafa Yavuz tören için ilimize gelen Mehmetçiklerimizin ailelerine “ilimize hoşgeldiniz sizlerin evlatları bizim evlatlarımızdır. Emanetlerinizi sizlere en iyi şekilde teslim etmenin gururunu yaşıyoruz” diyerek eğitimlerde üstün başarı gösteren Uzman Erbaşlara “Başarı Belgesi” ve ödüllerini verdi.

 

 

Vali Mustafa Yavuz; Bilecik Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin ve Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Albay Dr.Yusuf Küçükbaşol ile Mehmetçiklerimizi tebrik ederek, başarılar dilediler

 

 

 

Kursa katılan Uzman Erbaşların hazırladığı ay yıldızlı gösteriler, izleyenler tarafından dakikalarca alkışlanırken; o anlar vatandaşlar tarafından cep telefonları ile kaydedildi. Mezuniyet Töreni, Uzman Erbaşların Jandarma Marşı’nı söylemesinin ardından gerçekleşen, tören geçişi ve uzman erbaşların aileleriyle bir araya gelmesi ile sona erdi.

 

Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı’nda düzenlenen törene; Valimiz Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz Hanımefendi, Bilecik Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Keskin, Baro Başkanı Emrullah Köklü, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Dr.Yusuf Küçükbaşol, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, kurum müdürleri, askeri personel, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ve ülkemizin değişik yerlerinden çocuklarının mutluluklarına ortak olmak için gelen Uzman Erbaşların aileleri katıldı.