Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sağlık Müdürü Aile Hekimlerimize Gidin Diyor Ama….

Karabük Halk Sağlığı Müdürü

AILE HEKIMLIGI

Karabük Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tirkayi gazetecilere açıklama yaparak Karabük’te hizmet veren 68 tane aile hekimine başvuru sayısının Karabük’te hizmet veren iki hastanenin acil servisine yapılan başvuru sayısından bile çok az” dedi.
Acil servislerine koşuluyor bu arada hizmet kalitesi düşüyor diyerek Vatandaşları Aile hekimliklerine gitmeleri gerektiğini vurgulayan Tiryakioğlu ; İlk başvuru ve danışacağınız yer Aile hekimliği olmasına karşın üstelik ücretsiz danışmanlıkta alabileceğiniz yerlerdir “ diyerek şu açıklamalarda bulundu .

“Karabük’te 68 tane aile hekimimiz hizmet veriyor. 68 tane aile hekimine başvuru sayısı Karabük’te hizmet veren iki hastanenin acil servisine yapılan başvuru sayısından çok az. Bu çok kabul edilebilir bir durum değil. Oradaki yoğunluğu, hengâme, kabalık ve memnuniyetsizliği bildiğimiz halde aile hekimliğine başvurulmuyor. Keşke hekim sayılarımız fazla olsa aile hekimliği birimlerinin sayısını arttırabilirsek derken Karabük’te 500 ila 700 metre daha uzak aile hekim birimleri var. Tercih edilmeli ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“LABORATUVAR HİZMETİ VEREMİYORUZ “

Tiryaki, Aile hekimlikleri olarak laboratuar hizmeti veremediklerini belirterek bu konuda şöyle dedi ; “9 Aralık’ta ihale yaptık ve iki firma katıldı. Bir firma ihaleye itiraz etti. İtiraz eden firmanın teklifi yüksekti. Bizde uygun olanına verdik. Yasal hakları ve İhale Kurumundan gelecek cevabı bekliyoruz. Hastalarımızın laboratuvar hizmetlerini Kamu Hastanelerinden yaptırabilirler.”

VATANDAŞ SORUYOR

İl Sağlık Müdürü Dr Sezgin Tiryaki’nin bu tür açıklamaları geçtiğimiz hafta yapılmıştı. Ardından Vatandaşlar “ Aile hekimliklerinde Laboratuvar hizmeti veremiyor, Akşam 18.00 de kapanıyor yasal süreçleri gereği gece 18.00 den sonra hastalanan vatandaş ne yapacak.” Diyorlar.

Ayrıca , Tahliller olmadan rahatsızlığın nedenleri konusunda Doktorların teşhis koyma konusunda temkinli davranmak zorunda olduklarını da anlatan vatandaşlar Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimliklerine Vatandaşın gitmesini isteniyorsa önce Laboratuvar hizmetlerini sonra doktor sayılarını ve hizmet kalitesini artırmak için de Aile Hekimliklerinin hizmetlerinin karşılığının yeterli verilmesini n şart olduğunu belirtiyorlar.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. SAYIN YETKİLİLER BİZLER KARABÜK SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNDE ÇALIŞAN HEMŞİRE VE EBELERİZ.HASTANEMİZ YENİ BÖLÜMLERİ FALİYETE BAŞLAMIŞTIR.ESKİDEN 2 SERVİSTE VERİLEN HİZMETLER ŞU ANDA 3 SERVİSTE VERİLMEKTEDİR.ESKİDEN 2 BÖLÜMDE NÖBET TUTARKEN ŞU ANDA 3 BÖLÜMDE NÖBET TUTMAKTA VE PERSONEL SIKINTI YAŞAMAKTAYIZ.4 GÜNDE 1 NÖBET TUTUYORUZ ORTALAMA.ANCAK HASTANEMİZDEW NÖBET TUTAN BİR HEMŞİRE ARKADAŞIMIZ HALK SAĞLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜNE GEÇİCİ GÖREVLE GÖREVLENDİRLDİ.ORADA İHTİYAÇ VARDIYE.SONRADAN ÖGRENDİKKİ BURADA 15 YAKIN HEMŞİRE BE VARMIŞ.OTURACAK YERLERİ DAHI YOKMUŞ.HİÇ BİR İŞ DE YOK.MAAŞINI HASTANELERDEN ALIYORLAR.DÖNERLERİNİ HASTANELERDEN ALIYORLAR.ANCAK NÖBET TUTMAMAK İÇİN HALK SAĞLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜNDE İHTİYAÇ VARDIYE GÖREVLENDİRME YAPILIYOR.SONRADA BU HEMŞİRE ARKADAŞIMIZ NÖBETLERİNİDE BİZ TUTUYORUZ.TÜRKAN ARKADAŞIMIZ GİDELİ 2 HAFTA OLDU.KENDİ DEYİMİ İLE YENİDEN DÜNYAYA GELDİM DİYOR.HASTA YOK NÖBET YOK SİTRES YOK.BİRDE ZATEN BURADA ÇALIŞABİLECEK EN FAZLA EBE HEMŞİRE SAYISI 5 KİŞİ.PEKİ DİĞER 10 KİŞİNİN BURADA NE İŞİ VAR.KAÇ EVRAK URETMİŞLER.HASTA OLMAYAN YERDE HEMŞİRE NE YAPAR.YA ADALETİN SAĞLANMSI YADA BİZİMDE NÖBETSİZ YERLERE ALINMAMIZ GEREKMEZMİ.HASTAKRA KİM BAKACAK.5 KİŞİLİK YERDE 15 KİŞİ NASIL ÇALIŞIYOR.BU TAYİNLERİN HANİ KADRO SAYILARI VARDI. KANUNLAR NEREDE KALDI.BİZCE SAYIN VALİMİZİDE YANILTIYORLAR.HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDE EBELER HEMŞİRELER YATARKEN HASTANELERDE KARABUK VE SAFRANBOLUDA BİZLERE YAZIK GÜNAH DEĞİLMİ.BU ŞUÇ DEĞİLKMİ.SİZLERİN İLĞİNİZLE BU KONUNUN DÜZELECEĞİNE EMİN OLARAK İLĞİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eflani Ulugeçit Köyünde Kendisinden Haber
Sıradaki Haber KAYIP YAŞLI ADAM ORMANLIK ALANDA ÖLÜ BULUNDU
Web Tasarım & SEO: Best4SEO