Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞAHİN “CHP’Yİ SUÇLADI

    AK Parti

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “Bu ülke sittin sene anayasa yapamaz” dedi.

ŞAHİN “CHP’Yİ” SUÇLADI

 

F9087680_dosya

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili M.Ali Şahin, anayasa çalışmalarında üzerinde uzlaşılan 60 maddenin 2 partiyle Meclis’e getirilmesine destek vermeyen CHP’yi suçladı, “Bu ülke sittin sene anayasa yapamaz” diyen Şahin, Seher Vakfı’nda yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili bir konferans verdi.

CHP’nin bu konuda hatalı davrandığını dile getiren Şahin, 60 maddenin geçmesi halinde ne gibi kazanımların olacağına ilişkin “60 maddenin 44’ü temel hak ve özgürlüklerle ilgili, zaten bir Anayasanın en önemli bölümü bu bölümdür” ifadelerini kullandı.

Temel hak ve özgürlüklerle ilgili tüm çalışmaları bitirdiklerini söyleyen Şahin, üzerinde uzlaşılan 60 maddenin Meclis’e getirilememesi nedeniyle CHP’yi suçlayarak şöyle dedi ; “Geçtiğimiz hafta CHP, cevabını ‘4 siyasi parti birlikte bunu yasalaştıralım demezse, biz yokuz’ şeklinde iletti. Tabi bir siyasi parti bu hususta bizim kapımızı çalmayın diye kapıyı önceden kapatmıştı. Türkiye için gerçekten gerekli maddelerin bulunduğu bir metin ortaya çıkmışsa bunu parlamentodan geçirmek de mümkünse, 524 milletvekili evet ‘biz bunu çıkaralım diyorsa’, 26 milletvekili de ‘hayır ben buna karşıyım’ diyorsa, eğer bu o parlamentodan geçmiyorsa bu ülke sittin sene Anayasa yapamaz” diye konuştu.