Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞAHİN İLÇELERDE BAYRAMLAŞTI

    AK Parti

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Karabük ve ilçelerde ki bayramlaşmalara katılarak gündem ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

 

 

 

ŞAHİN İLÇELERDE BAYRAMLAŞTI

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Safranbolu ‘ da   partisinin bayramlaşma törenine katıldı.

İlçe başkanlığı binasında salonu dolduran partililere seslenen Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine hakaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında 20 dava açtığını söyledi. Açılan davaların altısının sonuçlandığına dikkat çeken Şahin, “Başbakanımız, kendisine hakaret eden MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye 20 dava açmıştır. Bunlardan 6 tanesi sonuçlandı. Bahçeli, Erdoğan’a 44 bin 500 lira tazminat ödeyecek. Sayın Başbakan cevap vermiyor. ‘Ben o seviyeye inmem’ diyor. Tüm konuşmalarını takip edin. İşi gücü konuşmalarında Sayın Başbakana hakaret etmek. Biz ne yapıyoruz. Onun üslubu ile cevap vermiyoruz, yargıya taşıyoruz” dedi.

AK Parti  Yenice  İlçe Başkanlığı’nın bayramlaşma programına katıldı. Yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan ve yaklaşık 500 kişi ile tek tek tokalaşan Şahin, Celal Hatıl Parkı’nda, halka hitaben bir konuşma yaptı. Yenice de yayınlanan bir yerel gazetede kendileri ve hükümetleri hakkında ilçeye  hiçbir şey yapılmadığı yönünde çıkan yazılara  “Benim Kara Defterimde tüm ilçeler dahil köylerine kadar ne yapılmış, ne sorunu var ve ne yatırımlar var bunların hepsi yazar. Hatta köy muhtarlarının telefon numaraları dahi mevcuttur. Bizim buraya ne yaptıklarımız ortada. Bunu yazan arkadaş, Yenice’de yaşamıyor galiba.Yenice Yüksek Okulu’na ben 150 bin lira katkı verdim, ama sizlerin 1 TL’niz bile buraya nasip olmamıştır “ dedi.

Bu sırada bir vatandaş, “Sayın Vekilim Ergenekon’dan birçok kişiyi içeri aldınız. Apo’da terörist ve bunların hepsini bir odaya sokamaz mısınız” diye soru sorunca,  Şahin ;  “Önce bir cümleni düzelt. Biz almadık mahkemeler aldı” diyerek ,  “Böyle bir zulüm yok, hayır izin vermiyorum. Şu anda ben konuşuyorum. Daha sonra gelirsin yanıma sorunu sorarsın, cevabını veririm. Efendim siz şu kadar kişiyi Ergenekon’dan içeriye aldınız diyor. Biz almadık efendim. Biz hükümetiz. Türkiye’de kuvvetler ayrılığı ilkesi vardır; yasama, yürütme, yargı ayrı ayrı güçlerdir, renklerdir. Bağımsız yargı organlarının kararıdır bu. Sayın Başbakanımız, İlker Başbuğ’un böyle bir iddia ile hüküm giymiş olmasından dolayı rahatsızlığını dile getirmiştir. Dün tekrar soru sorulduğunda daha önce söylediğim sözün arkasındayım demiştir. Bu yargı iktidarın talimatı ile hareket edecek olsa, Başbakan’ın sözleri yargı üzerinde etki etmez miydi? Hayır, yargı, ne Cumhurbaşkanı dinler, ne başbakanı dinler. Ne şunu ne bunu dinler. Neyi dinler yargı? Elindeki delillere bakar, sanıkları dinler ve yasalara bakar. Yargıda böyle olmalıdır. O bakımdan başka insanlar var, teröristler var, yakalanıp da cezaevinde olmayan, gerçekten bu millete kan kusturup da dışarıda olan var mı” dedi.

Şahin, daha sonra Yortan beldesine geçerek, burada Cuma namazını kılıp vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra Eskipazar ilçesine geçerek ilçe gezilerine devam etti.