Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarıkamış Şehitleri Hatıra Ormanı’na Fidan Dikildi

Sarıkamış Harekatı’nda donarak şehit


Sarıkamış Harekatı’nda donarak şehit düşen binlerce Mehmetçiğimizin anısını yaşatmak için Sarıkamış Platformunun talebiyle Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Vali Fuat Gürel, Sarıkamış Şehitleri Hatıra Ormanı fidan dikim töreni için Karabük’e gelen Sarıkamış Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kabay ve platform üyelerini makamında kabul etmişti.

Önceki günde Karabük Valiliği himayesinde Karabük Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde Ovacık Yolu üzerinde oluşturulan Hatıra Ormanı fidan dikim töreni; Vali Fuat Gürel, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Sarıkamış Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kabay, Platform üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, kurum müdürlerimiz ile Gazilerimiz katılımı ile gerçekleşti.

Törende konuşan Vali Fuat Gürel, hatıra ormanı oluşturulan Sarıkamış şehitlerini ve tüm şehitleri rahmet ve saygıyla andıklarını ifade ederek hatıra ormanının oluşturulmasında emeği geçen Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ile Karabük Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine ve bu güzel etkinliğe vesile olan Sarıkamış Platformu üyelerine teşekkür etti. 6 Şubat depreminden dolayı etkinliğin bu tarihe sarktığını, fidanların mart- nisan aylarında dikildiğini tören dolayısıyla bir miktar fidan dikildiğini ifade etti. Başta Sarıkamış Şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet gazilerimize Sağlık sıhhat diledi.

Protokol konuşmalarının ardından 275 fıstık çamı ve Ihlamurlardan oluşan fidanlar Vali Fuat Gürel ve protokol üyeleri tarafından toprakla buluşturularak can suyu verildi.