Sayın Valimiz, Mehmet AKTAŞ

Son Güncelleme : 22 Kasım 2016 - 8:18

ortak-akil-kose-sayfa-3

Anadolu’da/Trakya’da kentlerin eşrafları vardır. Yani ‘Yararlı veya kendisinden beklenilen, istenilen nitelikleri çok olan’ insanların  diğer bir anlamda ‘tecrübeli,bilir kişi’ yerinde olan vatandaşları vardır….

Karabük’ün yoktur…

Bu kentin Eşrafı olabilecekler zamanla bu kentten kaçmışlar,gitmişler yada  ebediyen göçmüşler…

Bugün ki adresleri Öğlebeli Kabristanı olmuş..

Kentin bir dönem  örgütlü güçleri de varmış,  Sendika ve STK ları gibi.. Ancak bu kurumlarda erozyona uğraya uğraya  ne yazık ki siyasilerin yada patronların uyruğunda kalarak işlevlerini yitirmişler..

Kısacası Sayın VALİM, Kentin eli ayağı,eşrafı,ağabeyi,bilir kişisi,nitelikli değeri,örgütlü gücü, kısacası Eşraf niteliğinde YARARLI, KENDİSİNDEN BEKLENİLENİ olan kişisi VALİLER olmuştur..

Eşrafı yoktur ama VALİSİ vardır KARABÜK’ÜN..Zaman zaman kesintilere uğrasa da VALİLERİ hep bu anlamda gücünü yansımıştır VALİLERİMİZİN.. En son örneği Sn İzzettin KÜÇÜK ( Halen Bursa Valisi) dir..

Sayın Valim,

Beş aylık süreç içinde Sizde, KARABÜK’Ü iyi tanımışlığınız ve sahiplenişinizin en güzel örneği;  KARABÜK’ÜN çok acil 2 ana sorunu var diyerek  Çözülemeyen Katı atık bertaraf tesisi ile ilgili çözüm arayışlarınız yanı sıra kentin hakikaten  sık sık dillendirdiği  TRAFİK sorununu EVET ACİL ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNDUR olarak görmenizle, ortaya konmuştur..

TRAFİK SORUNU vardır diyerek doğru bir tespiti DEVLETİN En üst makamı, VALİ’NİN  ağzından duyduktan sonra artık soruna daha ciddi bakmak gerekecek, kafa karışıklıklarını ortak akıl üzerinde yoğunlaşmasını sağlayacaktır…

Karabük’ün Trafik sorunu vardır ve abartı değildir atık bu tescillenmiştir…

Karabük Girişi,Kardemir Kavşağı ve Albaykaraoğlanoğlu caddesi ile Zonguldak caddesi üzerinde yaşanan trafik keşmekeşi için   geçici çözümler bulunabilir lakin  sırf cami yapılacak, silueti bozulmasın mantığı ile  KARDEMİR kavşağında daha önce BELEDİYE Başkanlık seçimlerinde projelendirilen üst geçit bağlantılarının yapılmaması da bu kent adına üzücüdür…

Halen Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet CEYLAN’IN Kardemir Kavşağı için seçimler öncesi hazırlattığı ve ÇÖZÜM noktasında geçerliliği olacak proje neden uygulanmaz..

Neden Bir Kentin girişi adam gibi dizayn edilmez..

Bizce Sayın Valim; Sorunları çözülmemiş vatandaşın ne ibadeti , ne kafası sağlıklı olur…Bu anlamda Trafik sorunu olduğu artık ortak akıldır ve çözümü şekilcilikten daha önemlidir..…

Yani, çözüm konusunda artık Ortak AKIL zamanı Sayın VALİM..

Ortak Akıl…!!

 

 

.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.