Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sayıştay Belgeledi Sonunda…

.. Vay..Vay..Vay… Diyemem, Çünkü

..

Vay..Vay..Vay… Diyemem, Çünkü Karabük Biliyor Ama Susuyordu…

Karabük CHP Milletvekili Cevdet Akay, bu sabah bir basın duyurusunda bulundu…

Karabük’ün son 4 senedir konuştuğu ama kamuoyu yaratamadığı bir soruna SAYIŞTAY parmak basmış, yapılan uygunsuzluklar bir bir sıralanmış…

Yani, Karabük Üniversitesi’nde yapılan usulsüzlükler Sayıştay Raporu’yla tescillenmiş…

Yapılan basın açıklamasında, ” Sayıştay tarafından yayımlanan Karabük Üniversitesi 2022 Yılı Denetim Raporu’yla teknik nitelik gerektiren Daire Başkanlıklarına usulsüz atamalar yapıldığı, mevzuat hükümlerine aykırı olmasına rağmen  yabancı ülkeler ile ücretsiz öğrenci kabulüne ilişkin anlaşmalar yapıldığı tespit edildi” deniyor..

Ne anlama geliyor bu…

Çalma, Çırpma, HAK YEME, İndiragandi yapma ne ararsan yapılmış yani…

Prof.Dr Burhanettin Uysal’ın gerçekten birçok emek ile inşa ettiği KBÜ de, REFİK POLAT’IN neler yaptığı gün ışığına çıkıyor mu ne?

Oysa Refik Polat, ilk geldiğinde, KBÜ de Bölgenin Kültür Kongre Merkezini inşa edeceklerini, Karabük Teknik Üniversitesi olarak yola devam ederken Safranbolu Sanat Üniversitesini kuracağını  işlev Fakülte bölümleri açacaklarını Vs..Vs.. bir çok projeyi hayata taşıyacaklarını ifade etmişti ..

Hiçbir proje için diretmediği ve uğraşmadığı gibi açılan Havacılık Yüksek Okulunu kapattırdı, HAVALİMANI projesinin (Üstelik Devletin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından hayırlı olsun havalimanınız demesine rağmen) İPTAL edilebilmesi için elinden geleni yaptı…

Bugün KARABÜK mikro da olsa bir havalimanına sahip değilse ki tüm alt yapısı hazırlanmıştı, sorumlusu da Refik Polat’dır..

NET.

Onca adli sıkıntılar yaşamasına rağmen REKTÖR’DÜR bu tür hata  aile içi meseleleridir, diyerek Karabük Medyasının es geçtiği olayları yazmıyoruz bile..

Ancak, YÖS sınavlarında Kerimzadeler ile dönen indiragandi işleri nihayetinde SAYIŞTAY tarafından da görüldü işte..

Fazla söz ne hacet “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” derler..

SAYISTAY Raporları sonucu şimdi nasıl bir savunma yapılacak yada ÖRTBAST edilecek konular??? 

İzliyoruz..

İzliyoruz da bu Sayıştay raporu ciddiye alınacak mı? salınacak mı?

Onu da göreceğiz..

Neden ‘GÖRECEĞİZ’ dedim SAYIŞTAY dip notunda “raporda konuyla ilgili kurumdan bilgi talep edilmesine rağmen cevap iletmediği” de eklenmiş.

Mevcut KBÜ Yönetimi (REKTÖRLÜĞÜ) bilginize…

YORUMLAR

8 adet yorum var

  1. Siz gazeteciler cesaretli olmayıp üç maymunu oynadığınız sürece böyle gelir böyle gider…Güvenlikçi Hayati eski rektör Burhanettin milletvekili seçilince önce vekil danışmanı sonra fakülte sekreteri olduğunda kimsenin sesi çıkmamıştı….Olup biteni Polat’ın rektörlüğü zamanında yazabilseydiniz keşke….Üniversiteler özerk yapıları ile çiftlik ve soruşturulmaları zor olduğu için bazılarına güvenli limandır….

    1. sen bilmeden bu sayfada yorum yapma kardeşim… bu gazete/haber sitesi zamanında en ağır eleştirileri yapan, Karabük adına tavrını koyan kurumdur…google yazınca çıkan onca haberimiz halen arşivdedir.. güvenlikçi hayati dediğin kişi ile yada bugün yazılan kişiler ile işimiz olmaz (onlar hak etmiştir-etmemiştir) biz SİSTEMİ sorgularız, Karabük e olan yararını sorgularız, KBÜ nün üzerinden RANNT elde edilmesini sorgularız, Polat Rektör döneminde de en ağır eleştriler bu sayfalardan yapılmıştır, yada bizim gibi bir çok gazeteci arkadaşımızca, içlerinde farklı görüşten olanlarda vardır onların düşüncesidir, bizi lütfen diğerleri ile karıştırma…

    1. hayır kardeşim söylemleriniz haksız onun bilgisini verelim dedik. Siz yeterli olamadınız yüklenme diniz KBÜ de aktif olamadınız diyerek basını eleştirseniz ve SİSTEMİ/SİYASETİ/BÜROKRASİYİ eleştirseniz haklı olurdunuz..

  2. Karabük rumuzlu beyefendi senin yorum eleştirilerini zaman zaman okumaktayım güzel konulara değinmekte sin ama Karabük Gündem ve özellikle Semih bey (ki yakından tanırım) bu konularda çok hassastır inan. Eleştiri yazıları da meşhurdur. Kalemi güçlüdür saygılı ve Karabük milliyetçiliği konusunda taviz vermez. Üniversitenin yapım yıllarından bugüne bildiği inandığı konuda tavrını net koyar biliriz.

  3. Ben Semih beyi tanımam bilmem, benim yorumumda Semih Bey ismi geçmiyor eleştirime “Siz gazeteciler” diye başladım… Gerek eski Vali gerekse eski Rektör hakkında görevlerinin başında bulundukları sürede yapılan yanlışlıklar sürekli gündemde tutulsaydı daha etkili ve daha doğru olmaz mıydı ???

  4. ANLAMIYORUM, TANIMIYORSUN DA ONUN YORUM YAZISI ALTINA NEDEN BASINI SUÇLAR ELEŞTİRİ YAPIYORSUN, NE ANLAM TAŞIYOR HERKES BİR YERLERE LAF YETİŞTİRME PEŞİNDE BU YAZI ON NUMARA OLMUŞ BEN TEBRİK EDERİM ARKADAŞI

  5. Gazetecilik sektörü (gazete, radyo, televizyon, İnternet gibi kitlesel yayın organları) demokratik toplumlarda anayasanın öngördüğü üç devlet gücü yanında (yasayıcı-meclis, yürütücü-hükûmet, yargılayıcı-mahkemeler) dördüncü denetleyici devlet gücü olarak anılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa
Sıradaki Haber ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖZLEM,MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUZ