Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAYLAR “ BU MECLİS 2023 VİZYONUNA HAZIRLANACAK”

TSO , Meclis üyeleri

TSO , Meclis üyeleri  ve Meclis Başkanlığı seçimlerinde Karabük Basınının göstermiş olduğu ilgiden alakadan dolayı teşekkür ederek toplantıya başlayan Karabük TSO Meclis Başkanı Timurçin SAYLAR  gündem ile ilgili sorulara yanıt verdi.

 

SAYLAR “ BU MECLİS 2023 VİZYONUNA HAZIRLANACAK”

TSO Meclis başkanı Saylar ; Karabük kamuoyunda şuan ki meclisten çok fazla bir beklenti var  çünkü genç ve birçok proje ile geldiğini ifade ederek     “ Meclisimiz gerçekten çok genç bir meclis oldu. Konusuna hâkim olan çok esnaf arkadaşımız var. Ben bu meclisin 2023 vizyonunda Karabük’ün hem ekonomik hayatına, hem ticaret hayatına, hem esnaf hayatına destek vereceğini ve birçok da sorunu çözeceğini inanıyorum. Yeri geldiği zamanda sizlerle bunları paylaşacağız. Bu meclisin Karabük’ün 2023 vizyonunda önünde görünen bütün engelleri kaldırmak için elinden geleni siyasetiyle, valiliğiyle, belediyesiyle, Karabük’ün ekonomik anlamda güçlü olan firmalarıyla beraber Karabük’ün iktidarı ile beraber bu sorunları aşacağımızı inanıyorum.” Dedi.

 

 

Saylar  “ Karabük’te metal üyesi olan TSO arkadaşlarım daha doğrusu talaşlı imalat diye geçen bu imalatın ham maddesini Kardemir 2015-2016 yılına kadar yapacağız dedi. Hem Kardemir Genel Müdürü hem de Kamil Güleç bunları izah etti. Bu kaliteli çeliğin ham maddesinin Karabük’te olacağını gösteriyor. Bu hammadde Karabük’te olursa şuan da inşaat demiri yan sanayisinde çalışan haddehanelerin kaliteli çeliğin hammaddesini Kardemir’den alarak buradaki nihai mamul olan ara mamul imal eden firmalara bunların tam mamul olarak kullanılacak hale getirilmesidir. Kardemir şuanda yol haritasını çizdi. Haddehaneler de kendini geliştirmek zorundadır. Kardemir’in yapacağı çeliğin hammaddesi Türkiye’de yok. Bu hammadde yaklaşık 100 tane meslek koluna tekabül ediyor. Bizim alt yapıyı 2015-2016 yılına kadar talaşlı imalat yapan firmaları bilinçlendirerek hazırlamamız lazım. Bununla ilgili de bu arkadaşlara eğitimler vereceğiz.

Karabük’teki bir DÇL Fabrikasının kurulması kolay bir şey değil ve çokta zor. Bu haddehanelere hemen buradan gidin demek doğru bir şey olmaz. Bunlarla ilgili haddehanecilerle görüşülüp bir çalışma yapılmalı. Bir yol haritası çizilip ona bağlanması gerek. Bunun zamanı bağlı bir olan olduğunu düşünüyorum. Hemen çıkın gidin denilecek bir olay değil. Bana göre de şehrin dışına çıkılması gerekiyor ama bu o haddehanecilerin suçu değil. Zamanında şehrin dışı orasıymış ama bugün şehrin içinde kalmış. O insanlar milyon dolarlar harcayarak yatırımlar yapmış. Onlara da destek vermek zorundayız. Haddehanecilerin zararları da devlet tarafından karşılanırsa onlarda üzerlerine düşeni yaparlar.” Diyerek sorulara yanıt verdi.

 

Kardemir Karabüksporla ilgili bir soruya ise “ Biz TSO olarak üzerimize düşeni yaparız. Ancak Kardemir’in de Karabükspor’u bırakmaması gerekiyor” şeklinde yanıt veren Saylar,

Karabük Üniversitesi bu yıl 10 bin öğrenci alacak. Ama buna alt yapımız hazır değil. Siz TSO olarak özellikle öğrencileri şehre çekme konusunda KBÜ Rektörü ve öğrenci konseyleri ile görüşüp herhangi bir çalışmanız olacak mı?” şeklindeki soruya  “ TSO Başkanımız Sedat Beyin bu konuyla ilgili hem Üniversite, hem Valilik, hem Karabük Belediyesi hem de Safranbolu Belediyesi dahil olmak üzere tüm muhataplarla bu konu ile ilgili bir toplantı düzenleyecek. Onun sonucuna göre hareket edeceğiz.” diyerek yanıt vererek konuşmasını sonlandırdı.