Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SEÇİMLER ÖNCESİ KISSADAN HİSSE…

PENCEREDEN – OSMAN SEMİH

PENCEREDEN – OSMAN SEMİH GULEN/ KARABÜK GÜNDEM

 

Türkiye seçim atmosferine girdi.

Siyasi partiler Belediye Başkan adaylığı ve İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeliklerine  adaylık başvurularını kabul etmeye, müracaatları ile ilgili süreçleri açıklamalara başladılar.

Pardon CHP hariç..
CHP Değişim sürecinde YENİLİKÇİ-DEĞİŞİMCİ arasında ki sert dalgada bir gitti geldi, med-cezir yaşadı adeta ve AK parti, MHP merkez ve İlçelerde Belediye Başkanlıkları için aday adayları yarışına girerken CHP’den ses seda yok…

Doğal olarak CHP tabanı bu dönemde sonuç değişmeyecek yorumları yapıyor…

Yerel Seçimler bu dönem KARABÜK için çok ama çok önemli..
Bu önemi tüm partiler hissettiriyor..

MHP elinde bulunan Karabük Merkez, Yenice, Yortan, Eskipazar Belediye Başkanlıklarını korumak hatta Safranbolu, Eflani ve Ovacık ilçelerini de almak istiyor.

Bunun için KARABÜK-SAFRANBOLU için stratejiler geliştirdiler..
Bu arada, AK parti İl Yönetimi ve Merkez dahil İlçe Yönetimleri ise tepeden aşağı adeta gençleşti.
Genç dinamik 2 Milletvekili destekçileri.

Şimdiden Karabük için çok güçlü Tuncay Özcan, Özkan Çetinkaya, Timurçin Saylar, Muzaffer Atılkan gibi isimler ön plana çıktı bile.

Safranbolu’da ise tam bir seferberlik var ki, Dr Necdet Aksoy gibi güçlü bir isim yanı sıra Ankara’dan gelen Ali Büyüközdemir, yine TSO eski Başkanı Ali Sami Acar, bir dönem önce ki Milletvekili adayı olan ancak seçilemediği için tekrar adaylık düşünen Hüseyin Gündoğdu gibi isimler şimdiden boy göstermeye başladılar.

Eflani de mevcut Başkan İbrahim Ertuğrul’a sert rakip çıkacak iddiası, Ovacık’ta aynı Başkan yine alır yorumları, Ak parti kulislerinde konuşulmakta..

Yenice de ise Erdal Yirmibeş fırtınası esiyor ki Ak parti bu kez ‘Yenice’yi alacak’ sesleri Karabük’ten yankı yapıyor.

CHP ne yapıyor.(?)

Bir Yenice de mevcut ilçe Başkanının adaylık süreci olacağı konuşulmakta hepsi o kadar.. Karabük merkez için İsmi şu ana kadar geçen tek kişi resmi olarak açıklamadı halde biz yazalım “Bayram Karadağ”  var..

Eflani meçhul? Eskipazar, Ovacık da yoklar zaten… Safranbolu için de mevcut Başkan Elif Köse…

Bir ara Elif Köse’yi Karabük’te aday yapılsın diye gaz verenler olmuş..? Hatta Elif Köse’nin de ne kadar doğru bilemiyorum ama ‘Düşünmek Lazım’ yorumu olduğu iddia edilmişti de.! biz çok ironi içerdiği için ciddiye almamıştık..

CHP Yerel seçimler için halen düğmeye basmadı..

Ancak Karabük’te irili büyüklü bir çok parti çarşı Pazar gezmeye başladı..

Yerel seçimlerin önemini anlamışlar ve ciddi projeler ile yola çıkma düşüncelerini şimdiden paylaşanlar var..

Mesela Cenk Gedikoğlu MHP bayrağını öylesine sallamaya başladı ki, dikkatleri çekti..

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt Karabük ve Safranbolu için öylesine stratejik araştırmalar yapıyor ki dikkate almamak mümkün değil…

Yeniden Refah, Saadet, Sol parti ve Zafer partisi gibi diğer partilerde aday çalışmalarına başladıklarını yakın çevrelerine ifade ediyorlar ve Karabük ile İlçelerinde seçimlerin bu dönem çetin geçeceğinin altını çiziyorlar..

Ha İYİ parti ne yapıyor diyorsanız, önce ki gün İYİ Partili İş İnsanı Mustafa Özata’nın bir değerlendirmesini biz habere taşımıştık, görüne köy kılavuz istemiyor,

Safranbolu örneğinde olduğu gibi büyük stratejik hatalar yapmaya devam ediyor. Bu anlayışla, Karabük gibi merkez sağ ağırlıklı bir kentte çok daha güçlü olması gereken bir kentte,  İYİ parti yine hüsrana uğrayacak…

Biz, geçen son seçimde olduğu gibi önceden altını çizerek yazalım, seçim bittiğinde bu seferde ‘Yine Haklı Çıktın’ denecek onu net görüyoruz..

 

Sonuç olarak Karabük’te seçim Ak parti ile MHP adayı arasında geçer… Ancak bu sefer CHP seçmeni MHP adayına oy vermeyecek pozisyonu alıyor…

Safranbolu’da Ak parti ile CHP adayı arasında geçer..

Eskipazar’da , Ovacık, Eflani de Ak parti ile MHP arasında yarış devam eder.

Yenice de ise  Ak parti, MHP ve CHP arasında geçer..