SEÇİMLER..SEÇİMLER…SEÇİMLER…

Son Güncelleme : 28 Şubat 2019 - 16:54

Yerel seçimler öncesi Karabük biraz gerildi sanki. Bu gerginlik 31 mart akşamına kadar da gidecek görünüyor. Ancak İnanın 1 Nisan günü herkes her şeyi unutacak…

Hayat yine devam edecek

Tüm sorunları, güzellikleri ile…

Adaylar harıl harıl seçim projelerini tanıtıyorlar.

Seçim projesi olanda zaten 3 Başkan adayı var.

Mevcut Başkan Rafet Vergili  ve Ak parti adayı Prof.Dr Burhanettin Uysal trafik sorununu ele aldılar ve öncelik bu trafik keşmekeşinden kurtulmak için projelerini kamuoyuna sundular

Bu iki adayın arasında havaalanı konusu var ki ikisi de yapılmasın demiyor…!  sadece yeri konusunda farklı projeleri var.

Rafet Vergili’nin DDY arazileri üzerine projesi, BurhanettinUysal’ın ise özellikle Kent Park ve dere ıslah projesi dikkat çeken farklı projeler arasında

Birde SP adayı Mehmet Yüce nin temelinde trafik ve hava kirliliği projeleri gündemi meşgul ediyor.

Ancak şurası kesin 3 Başkan adayının da ortak noktası TRAFİK.

Trafik için de çözüm yolları açık, örneğin Karabük merkez PTT önünden, Balık pazarına inen ana bulvarın çift yol olması, Esentepe ve Şirinevler’den  Karabük Safranbolu ana bulvara inişinde dönel kavşak yapmak gibi.

KBÜ Eğitim araştırma hastanesi ve yeni Pazar yeri  nedeni ile Şirinevler trafiği için de tek çözüm tek yön uygulamasıdır. Yine toplu taşıma araçlarının ( Dolmuş-Halk otobüsü Vs) hastane karşısından giriş yaparak şu anki trafik akışının tersine hizmet vermesi ve bu yönde tek yön trafik akışının sağlanması en az 20 yıl rahatlatır o bölgede ki trafiği

3 aday proje sundu bugüne kadar diğer aday sanırım başka dalga peşinde. Deniz bu belli mi olur dalga çıktın mı insanın midesi de bulanır, başı da döner..

31 Mart akşamı herkesin tıpkı bundan önce ki seçimlerde olduğu gibi söylemleri de biter, arayışları da…

Seçimler başladı, bu ara adaylar bilboardlar için dünya reklam ücreti harcadı ne kadar faydalı oldu bilemiyoruz.

Kimileri kendine özel video filmler hazırlattı. Kimileri el broşürleri, pankartlar vs.

Gazeteler gezildi, Basın yayın organlarına gidildi, ancak kim ne derse desin çağın bilişim çağı olması nedeni ile yine en hızlı haber ağı internet üzerinden oldu ve İnterneti kullanan, İnternet haberciliği ile birlikte sosyal medyayı kullanan birkaç adım öne geçti.

Halen bunu göremeyenler 31 mart akşamı nal toplamaya devam edecek ne yazık ki ve bu sistemi iyi kullananlarda kazanacaklar..

Bu seçimlerde kararsız çok.

Yapılan anketler bunu gösteriyor. Yaklaşık 4 ay önce yine bu sayfalardan yazdığımızı sizle tekrar paylaşalım.

“Karabük’te Ak parti ve MHP çekişmesi dışında Ak parti adayı ile Rafet Vergili arasında geçer” diyerek yazmışız ve o dönemlerde Ak parti adayı belli değilmiş.

Bugün Karabük merkez neyi konuşuyor Rafet Vergili’mi alacak,Burhanettin Uysal’mı…

Adaylarının birine ülke barajı altında, oyumuz boşa gider noktasında kitlenmiş, vatandaş…

Diğeri içinde sanki “nöbetçi aday” muamelesi yapılıyor… Yarın yine çeker gider deniyor ve üstelik bu cephenin adayına yine kendi cephesi içinde kızanlar “Her seçimde bir parti değiştirilmez ki” diyerek oy vermeyeceklerini de açıkça beyan ediyorlar

Karabük Gündem zaman zaman bu tür çıkışları ile sert eleştiri ve karamalara da maruz kalmıyor değil ‘lakin biz dönmeyiz yolumuzdan yolumuz doğruluk, yolu’ cümlesinin altına bizde imzamızı koymuşuz bir kere..

Bugün doğruları söylemez/yazmaksa yarın 1 Nisan sonrası Karabük caddelerinde gezerken gülmezler mi bize…

Kim kırılırsa kırılsın yada gücenirse gücensin Karabük merkezde durum bu..

Seçim Rafet Vergili ile Burhanettin Uysal arasında geçer..       

Peki İlçelerde durum ne ?

Bu yazıyı kaleme aldığımızda Safranbolu’da Elif Köse ismibir adım önde olsa da Ali Kaya sıkı takipte ve yeni yeni çalışmalara başladığı için çıkışta, Safranbolu’da bir de Fatma Danışman faktörü var ki işin çözümü de burda sanki..

Kesin olan şu  Safranbolu’dada seçim 3 parti arasında geçecek…

Eskipazar’da  Ak parti adayı Mustafa Yarkan önde götürdüğü yarışta takipçisi MHP adayı görünürken, Eflani’de İbrahim Başkan AK partiden yine kazanacak görünüyor.

Ovacık’ta ise durum bu kez farklı gibi. Seçim  2 parti arasında yani Ak parti ve CHP adayı arasın da geçecek gibi…

Yenice de ise durum farklı. Bu ilçemizde 3 parti de kıyasıya yarışıyor.

Yenice de  MHP, CHP ve Ak parti  adayları arasında kıyasıya bir yarış var. 

Sonuç bu ilçede 10-20 oyla değişir ve son güne kadar da yarış çok hızlı geçer..

Yenice adayları da halen eski tip seçim çalışmaları içindeler, bu yüzden  aday kaybederse kendi imkansızlığından kaybedecek.!.

KARABÜK SPORUMUZ  

Herkes yerel seçimlere kitlenmişken Karabükspor da 9 mart günü kongresini yapmak üzere seçime gidiyor.

Mevcut Başkan 4-5 aydır oyaladı KARABÜK’Ü..

Destek verecekler dedi, Bu başkana destek vermeyeceğini kentin Belediye Başkanı da, bu kulübün ana sponsoru olan KARDEMİR’de baştan beri söyledi.

Kendisini listesine alan Sedat Namal çıkıp kürsüden söyledi..

Anlamayınca anlamıyor insanlar ne yapacaksın !

Duygularını ve egolarını tatmin etmek isteyen KARABÜKSPORA başkan oluyor.

Her gelen başkana KARDEMİR destek vermeyeceğini ifade ediyor Ama her gelen Başkan KARDEMİR yardım etsin Sendika versin,Vali nerede diyor …

Sendika da bu TIS sonrası cartt diye keserse yardımları bakalım ne olacak?

Neden yanaşmıyor Kurumlar, KARABÜKSPORA ..?

Ortada 190 milyonluk KİRLİ bir borç var ve üstüne gelen  3 ayrı başkan da bu kirliliğe ayak uydurup sürekli kangren olan yaranın kesilip atılmasına müsaade etmedi..

Başkan olayım havamı atayım da ne olursa olsun modu mod değil..Bunu anlatamadık.

Yazdık/söyledik-yorumladık, yanlışları bir bir anlattık…Boylarından büyük konuşanlara, kendi etek pisliklerine bakmadan bize hakaret etmek isteyenlere, bir çift lafımız oldu her zaman ..

Aynaya bakın açtırmayın kutuyu söyletmeyin kötüyü…

Anlamadılar tabi..Önemli olan KARABÜKSPOR bizim için dedik ve bu konuda projeler ürettik.

Sendikadan gelen TFF den gelen paraların kişi hesaplarına yattığı ve kişiler üzerinden çıkış yapıldığını ifade ettiğimizde de bize, gazetelerinde laf yetiştirmeye çalışanlar da , kongrede hesaplar çıktığında ne yazacaklar acaba? Yada yüzümüze nasıl bakacaklar…

Neyse ! zaman her şeyin ilacıdır.

Karabükspor için 2 yol vardır artık. Bu saatten sonra liste yaparak başkan adayıyım diye çıkan kendine çıkar. Kimse Karabük’ten bir şey beklemesin. Onun için diyoruz ki iki  seçenek vardır.

  1. Kentin Valisi, Vekilleri, Belediye Başkanı, Özçelik İş sendikası Genel Başkanı bir araya gelecek   KARDEMİR Yönetim Kurulu başkanını Kamil bey  ile görüşüp bir formül bulacaklar,
  2. Yada, Vali Fuat Gürel, 4 Devlet kurumlarından 3 STK başkanı 2 İş adamından oluşan 9 kişilik bir KAYYUM heyeti kuracak bu işe bir nokta konacak

Burası KARABÜK başka çıkış yok..!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı