Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SEÇİMLER….!

       

 

yu

 

 

 

seçimler ….!

 

 

 

 

 

2014 de yapılacak yerel seçim hazırlıklarının ilk startını MHP verdi.

Ankara’da basına adaylarını tanıttı. Meclisteki diğer partiler de ise kesinleşen adaylar yok. Görünen o ki AK Parti, CHP iddialı oldukları veya kaybetmek istemedikleri yerler için göstereceği adaya göre durumunu belirleyecekler.

Karabük yerelinde ise Türkiye geneli gibi netleşen adaylar yok. Karabük’te seçim AK Parti ile MHP arasında geçeceğe benziyor.

CHP 2009 da göstermiş olduğu aday ile güven erozyonuna uğratmış tabanını küstürmüştür.

Geçen zaman zarfında ise Başkanlık seçimleri CHP toparlamak yerine partiden uzaklaştırmıştır.

Bütün eforlarını Safranbolu ve Yenice üzerine odaklayacakları kulislerde konuşulmakta.

MHP deki durum ise mevcut Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kararına bağlı.

Aslında Belediye Başkanı Rafet Vergili 2014 seçimlerine MHP’den aday olarak çıkacağı ve 2015’de ki genel seçimlerde de milletvekilliği adaylığında da Başkanlığı vereceği ismin bile hesabını yaptı.

AK Parti kanadı da hala Rafet Vergili’nın bir şekilde adaylığını açıklamaması gibi gereksiz bir bekleyiş içinde.

Tabi ki bu boş bir bekleyiş.

2009 seçimlerinde Karabüklü MHP den ziyade Vergiliye oy verdiler. Şu an Vergili’nin tek başına, yapmış olduğu hizmetlerle beraber bir potansiyeli var. Çünkü geldiği günden bugüne teşkilatla arasında her zaman bir mesafe olduğu ve yaptıkları MHP adına değil Vergili adına yaptığı algısı daha fazla. MHP Genel Merkezi’nin aday tanıtımda ismini söylememesi sıkıntı olduğunu kanısını uyandırmaktadır.

Vergili veya başka bir adayın ismi de olsa teşkilatların büyük rehavette olduğu aşikar.

AK Parti, iktidar partisi olmanın avantajı her zaman koruyor. Karabük’e gelen giden Bakanlara bakılırsa 2014 seçimleri AK Parti açısından genel seçim havasında olacağı aşikar. Özellikle merkez belediyeyi yeniden kaybetmemek, Safranbolu’da da sıkıntı yaşamak istemiyorlar. Şu anda Rafet Vergili’nin karşısına aday olabilecek güçlü bir isim henüz telaffuz edilmedi. Pozisyonunu MHP’nin adayına göre yapacak. Vergili aday olursa AK Partinin işinin zor olacağı kesin. Muhalefet partisi olmasına rağmen halkın birebir yararlandığı, ayağına getirdiği hizmetleri halkın teveccühünü kazandı.

AK Parti kanadında şu ana kadar kendine güvenen tek isim Özgür Ulupınar. Şu an için başka aday adayı yok. AK Parti biraz cepten yiyecek gibi…

Şu anda maçın ilk yarısı bitti, maça MHP önde başladı, ikinci yarısı ise çoktan başladı ve kim hangi taktikle devam eder, kim hangi yollardan gol atar, hangi oyuncuyu oyuna dahil ederler, kimi çıkartırlar bunu hep birlikte göreceğiz.

90+4 sürprizleri siyasette çok önemli bir yer tutar.