Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şirinevler Mahallesi Lokali ve Sosyal Yaşam Merkezi Temeli Törenle Atıldı

      Şirinevler

 

 

 

Şirinevler Mahallesi Lokali ve

Sosyal Yaşam Merkezi

Temeli Törenle Atıldı

 page78

 

Şirinevler Mahallesi Lokali ve Sosyal Yaşam Merkezi temel atma törenine Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Karabük Belediyesi Meclis Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı, Çelik-İş Sendikası temsilcileri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

 

Şirinevler Mahallesi Muhtarı törende yaptığı konuşmasında “Bu gün bizim için çok güzel bir gün. Şirinevler Ticaret Merkezinden sonra Şirinevler Lokalinin de Sayın Belediye Başkanımızın yardımlarıyla yapılması bizi mutlu etti. Bütün arkadaşlar, hepimiz bu günün gelmesini dört gözle bekliyorduk. Sayın Başkanıma, müdürlerime ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında “Karabük dediğimiz zaman bir ucu Fatih mahallesi, öbür ucu 5000 Evler, Bulak tarlaları, bir tarafı Aydınlıkevler öbür tarafı Kapullu. 110.000 nüfusun yaşamış olduğu çok yayılmış bir kent şu anda düzeltilmeye çalışılıyor. Yapmış olduğumuz işlerin bir kısmını burada zikredebileceğiz, çoğunu anlatamayacağız bile. Fatih Mahallesinin baş tarafında Mezbahane yapılması, hal’in yıkılmasıyla beraber hal’in taşınması, dolmuş durakları, eski özürlüler çarşısının olduğu yer şöyle iki üç dakika gözünüzün önüne getirin. Alt geçit, meydanda 130 tane bina, şu anda meydan inşaatımızın devam ettiği yerde, hemen 38 evler biliyorsunuz, balkonlarında sık sık çamaşırları ile sarı binalarımız. Derken 200 evlere çıkalım. 200 evlerde dar bir cadde. Hemen hemen 20.000 – 30.000 nüfusa hitap eden dar bir cadde. Yukarıya doğru gelirken sol tarafta baraka dükkanlar, sağ tarafta şu anda Şirinevler Ticaret Merkezinin olduğu yeri şöyle bir düşündüğünüz zaman birkaç tane baraka dükkan ve otomobil parkı. Bu şekilde yaşamın sürüldüğü bir Karabük’ten şu anda tamamen refah ve standartları yükselmiş, yaşamın eğlenceli olduğu bir şehir haline geldi ve yaşamın ucuz olduğu. Hiç farkında olmadan şu anda cebinde 1.500-2.000 lira para bırakan bir belediye anlayışı ve çalışması. Nasıl mı derseniz? Şu anda Türkiye’nin en ucuz suyunu kullanan bir vilayet ve en kaliteli suyunu kullanan, 174 kuruş. Ve en kötü 284 kuruş yan tarafımız Safranbolu, 3 – 3,5 lira diğer vilayetlerde de” dedi.

Başkan Vergili ayrıca “İnşallah şehrin büyük problemlerini bitirdik. Önümüzdeki yıllarda artık şehrin insan yaşamıyla ilgili insan standartlarını, yaşamın eğlenceli hale gelmesiyle ilgili yapımları devam edecek. Belki 100. Yıl’a çok güzel kapalı Pazar, eğlence

Web Tasarım & SEO: Best4SEO