Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SİYASET ARENASI GERİLDİ.

Karabük Ak parti İl

Karabük Ak parti İl Başkanı Ferhat Salt’ın bu dönem  Karabük merkez dahil 7 belediye başkanlığını alacağız ifadeleri yanına ‘Eze Eze’ dediği şeklinde çıkan haberler sonrası Karabük MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlun’dan da yine sert ifadeler ile yanıt geldi.

31 Mart Yerel seçimlerine yaklaştıkça Karabük ve İlçelerinde Ak parti ile MHP arasında ki siyasi yarışta sert söylemler gelmeye başladı. 

MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu dün yazılı bir açıklama yaparak, ” Karabük’te bir haber sitesinde yayınlanan Ak Parti İl Başkanı Ferhat SALT Bey’in Eze Eze 7 belediyeyi de alacağız şeklinde ki açıklamaları ile ilgili cevaben siz saygıdeğer basın mensupları ile paylaşılmıştır. Anladığım kadarıyla haberi bu yerel basın mensubu arkadaşımızı tehdit ederek kaldırdınız. Basın Mensupları her biri birbirinden kıymetli, emeğinin ve kaleminin hakkıyla işini yapan, onlarda bizler gibi evlerini geçindirmeye çalışan insanlar.
Bürokratı tehdit, vatandaşı tehdit, müdürü tehdit, amiri tehdit, memuru tehdit, bizden Meclis Üyesi olanın çocuğunu işi ile tehdit.. Yetmedi mi? Şimdi de basın mensuplarına mı geldi sıra? Onları şimdiye kadar kim tehdit ettiyse hep yenildi. Vazgeçin baskı siyasetinden artık vazgeçin” dedi

Gedikoğlu ayrıca; ” Neyi ezeceksin? kimi ezeceksin? Farklı partilere mensup Karabüklüleri mi ezeceksin? Daha dün aynı yerel kanalda çıktığım canlı yayında ekranlardan kıymetli İl Başkanı kardeşimden rica etmiştim. Siyaset böyle olmaz trol gurupları ile gençliği zehirliyorsunuz, hal hareketlerinize ve söylemlerinize dikkat edin bu şekilde halkı kine nefrete sürüklersiniz, iktidar partisi İl başkanısınız Karabük’te Sayın CUMHURBAŞKANINIMIZ’I temsil ediyorsunuz, bu tür söylemlerde bulunmayın, projelerinizi anlatın ve sonra insanlar birbirine girer mani olamayız rica ediyorum demiştim. Ferhat Başkan yine aynı şeyi yaptı. Kendisini çiçekle kapının önünde karşıladım tüm teşkilat mensupları ile o bir hafta sonra halı sahadan 7-0 skor paylaştı. Dün rica ettim, bu gün ezerim dedi. Böyle seçimin sonu gelmez Genç Başkanım Ferhat Başkanım azıcık sakin ol lütfen. Belediye başkan adayları Özkan Çetinkaya önce sosyal konut için başvuran Karabüklüleri aşağılar, babası yaşındaki Belediye Başkanımız Rafet Vergili beyefendiye hakaret eder, bunlar yetmezmiş gibi halk ekmek çok ucuz zam yapacağım der. Şimdi ise Akp İl Başkanı Ferhat Salt seçimleri eze eze alacağız diyor. Sen kimsin kimi eziyorsun? Gözünü hırs bürümüş, önüne çıkan gariban Karabük halkını ezeceklerini haykıran bu şuur yoksunu arkadaşlara haykırıyorum: “Beyler kendinize gelin, Edep ya Hu!” ifadeleri ile cevap verdi.

Ardından yayını yapan internet sitesi Sorumlu Editörü  Ergün Başkaya’da kendi sosyal medyası üzerinden bir açıklama yaparak, haberin kaldırıldığını doğrulayarak şöyle dedi,

Web Tasarım & SEO: Best4SEO