Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞOK İDDİA

İLKİ İPTAL EDİLEN ÜST

İLKİ İPTAL EDİLEN ÜST GEÇİT İHALESİ 24 HAZİRAN PAZARTESİ TEKRAR YAPILACAK.

 

Karabük gündem ve  Yerel Karabük Basınının sık sık gündeme taşıdığı Karabük-Safranbolu-Kastamonu yol ayrımı üzerinde olması gereken Üst Geçit muamması bugün netleşecek..

 

Geçtiğimiz günlerde ilimizde bir türlü tamamlanamayan  ve müteahhitlerden kaynaklı çalışmaları duran yatırımların gündeme gelmesi sonrası , gözler bu kez de   üst geçit ihalelerine çevrildi.

 

Karabük Safranbolu yolu üzerinde Üniversite Mahallesi önüne yapılması planlanan iki üst geçitten birini Karayolları bölge müdürlüğü projelendirip yapması gerekirken uzunca bir süre gündemine almamıştı.   Karabük Medyası, Karabük kent Konseyi ve Siyasilerin sert üslupları sonrası Karayolları Bölge Müdürlüğü  Nisan ayı içinde yaya üst geçiti için ihale açmıştı. Ancak ihalede şartnamesinde ki eksikler nedeni ile açılan ihale ertelenerek 24 Haziran 2013 Pazartesi tekrar yapılacağı duyurulmuştu.

 

 

İDDİALAR ÜRKÜTÜCÜ..

Üniversite Mahallesi ile Karabük Üniversitesi’ni birbirine bağlayacak ve yaklaşık 3000 kişinin yararlanacağı üst geçit yolunu  sıklıkla kullanan öğrenciler umutla bekleyişlerine devam ederlerken , burada ölümcül ve çok yüksek maddi hasarlı kazalar yaşanmamasının da tamamen şans olduğu belirtiliyor.

 

Kentimiz ve özellikle de Karabük Üniversitesi öğrencileri için büyük bir önem taşıyan üst geçit için Karayolları Bölge Müdürlüğü 24 Haziran Pazartesi ihalesini yapacak . 

 

Ancak iddialar;  bu ihalenin de iptal edileceği yada başka  sebepler gösterilerek  yeniden ertelenebileceği yolunda..İddia kaynakları  Kastamonu Bölge Müdürünün  “Karabük’e bu yaya üst geçiş köprüsünü  yapmayacağım hadi yapılsın da göreyim “ şeklinde çok anlamsız ve dayanağı olmayan sözler ifade ettiğini beyan ederlerken ilk ihalenin de bu düşünce yapısından dolayı  iptal edildiğini belirtiyorlar.

Konulara yakın aynı kaynaklar Karayolları bu tür yaya üst geçit ihalelerini gözü kapalı yapıyor, hazır şartnameler var ve hazır projelerin uygulanması söz konusu ancak Nisan ayında ki ihale iptal edildi ve 1 ay sadece ihale uzatıldı , şimdi bir başka bahane ile bu ihalede uzatılabilir dikkat edin şeklinde çok ciddi söylemleri dile getiriyorlar.

 

GÖZLER PAZARTESİ YAPILACAK İHALEDE OLACAK

İddialar üzerine tüm gözler Karayolları Bölge Müdürlüğünün yapacağı 2.ihaleye çevrilirken üst geçitin çok acil yapılarak Karabüklülerin hizmetine sunulması isteniyor.