Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÜNLÜ”BİZ BOLU’DA OLACAĞIZ”

03.04.2016 Pazar günü Bolu’da

03.04.2016 Pazar günü Bolu’da oynanacak olan

Boluspor-K.Karabükspor karşılaşmasına

Karabükspor taraftarı stadyuma alınmayacak.

 

 

ŞOK ŞOK

 

Bolu İl Güvenlik Kurulu, Boluspor’un ligin 27. Haftasında sahasında ağırlayacağı Karabükspor’un taraftarlarının stada alınmamasına karar verdi.

Gerekçe ise ‘’Geçtiğimiz yıllarda istenmeyen olaylar çıkmış, çok sayıda taraftar yaralanmıştır’’. Denildi.

 

 

Bu karar hafta içinde her iki kulübede iletildi, kararı öğrenen K.Karabükspor kulüp başkanı Feridun Tankut ve Boluspor kulüp başkanı Savaş Abak konuyu çözüme kavuşturabilmek için Pazartesi günü bir araya gelme kararı aldı.

İki kulüp başkanı Pazartesi günü Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ve Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ile görüşerek kararın iptalini isteyecekleri ancak kulüp başkanlarının  Karabükspor taraftarı maça gelebilir görüşü olsa da son karar  İl Güvenlik kurulu ve İl Emniyet Müdürünün ” hayır olmaz  güvenliği sağlayamam” kararı sonrası aynen uygulanarak Karabükspor taraftarı Bolu stadına alınmayacak.

Ancak edinilen bilgilere göre İl Emniyet Müdürü Kulüpler böylesi bir karar ile gelirler ve taahhüt verirlerse konuyu değerlendiririz şeklinde görüşleri olduğu iddia edildi.

Ligin il yarısında Karabük’te oynanan karşılaşmaya Boluspor taraftarı gelmiş, hatta Karabük’e girişlerinde patlayıcı maddeler atarak olaylar yaratmışlardı.

 

MAVİ ATEŞ ” BU BİR ÖZGÜRLÜK

KISITLAMASIDIR, BİZ BOLU’DA

OLACAĞIZ”  DİYOR 

 

12718401_1216855748343326_357244811838212051_nMAVİ ATEŞ Taraftarlar derneği başkanı Erol Ünlü kararın duyulması ile kendi sosyal paylaşım sayfasından sert bir açıklama yaptı ve ” Güzel Türkiyemde bir sürü üzen olaylar varken Bolu maçına alınan kararlar gerçekten Maviateş taraftarını derinden üzmüş ve yaralamıştır.10 sene önce yaşanan olaylar yüzünden böyle bir karar alınmasına şaşmamak elde değil biz o olaylardan sonra 2 kere Boluya maça gittik Bolu taraftarıda Karabükte oynanan bütün maçlara gelmiş üstelik son geldiği maçları bu sezon içerde tek yenilgimiz olan boluspor maçıydı.Bolu taraftarı Karabüke gelecek Karabük taraftarı şampiyonluga oynayan Karabüksporu Bolu’da destekleyemeyecek.Böyle bir adalet olamaz.Adaletin yerine gelmesi için Dernek olarak her türlü mercilere başvurup bu haksız rekabeti yok edeceğiz.Biz savaşa değil Karabük sporumuzu desteklemeye geleceğiz.Kimsede Mavi Ateş Taraftarının özgürlügünü sudan sebeplerle kısıtlayamaz.  Bizim güvenligimizi saglayamama gibi bir endişe varsa biz kendi güvenligimizide saglarız.  Karabükspor külüp Başkanımızda gerekli girişimleri yapıyor. Herkes rahat olsun biz Boluda mutlaka olacağız. ” dedi

BOLU SPOR, KARABÜK’TE OYNANAN KARŞILAŞMADA 0-1 GALİP GEREK 3 PUANI ALAN TARAF OLMUŞTU