Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sömestre Tatili Başladı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi

karneyarıyıl6Tüm Türkiye’de olduğu gibi  KARABÜK Ve bölgesinde  öğrenciler ilk yarı karnelerini  alarak tatile çıktılar.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara’da  karne dağıtım törenine katılırken Karabük Valisi İzzettin Küçük ve İl Milli Eğitim Müdürü de Karabük’te öğrencilere karnelerini verdiler.

Öğrenci ve öğretmenlere ara tatili iyi kullanmalarını ifade eden  Vai KÜÇÜK   “Türkiye genelinde yapılan sınavlarda ilimizin başarısı beni gururlandırıyor” dedi.

Bu ara yıl tatili karne törenini Şehit Mehmet Dinçel İlkokulunda düzenledi.

Vali Küçük Karne töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin kaliteli olduğu bir yerde her alanda kalitenin yakalanabileceğini , Karabük’ün ise eğitim de kaliteyi yakaladığını belirterek ,şöyle dedi   “Türkiye genelinde yapılan sınavlarda ilimizin başarısı beni gururlandırıyor. İlimizde sınıflarımızın mevcudu 15-25 kişi arasında. Bu durum sınıflarda verimliliğin artmasını sağlıyor. Önemli bir avantaj. Bu avantajı öğretmenlerimiz ve velilerimizin gayretleri ile başarıya dönüşüyor. Burada olan velilerimiz için ayrı bir heyecan var içlerinde. Hepsi bizim çocuklarımız. Hepiniz ilede gurur duymaktayız. Geleceğin yöneticileri, anne ve babaları, öğretmenleri ve doktorları buradan yetişecek. “

Küçük, konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ile birlikte öğrencilere karnelerini verdi.

Vali İzzettin Küçük beraberinde Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ile  Esentepe Mahallesinde evde eğitim gören Yusuf Can Yandı’yı ziyaret ederek yarı yıl karnesini verdi.

Karabük’te 23 öğrencinin evde eğitim aldığını ifade eden Vali Küçük  “Yusuf Örnek bir öğrencimiz ve haftada 10 saat eğitim alıyor. Bizim böyle ilimizde evde eğitim alan 23 öğrencimiz var.Öğretmenlerimize   teşekkür ederim. Devletimiz ne olursa insanlarımızın yanında olacaktır bu  eğitimin yanı sıra sağlık hususunda da evde sağlık hizmetleri de devam etmektedir,  sosyal devlet olarak her alanda evde bir kişide olsa eğitim de sağlık  verilmeye devam edecektir ” dedi.

Öğretmeni ile gurur duyduğunun ve onu çok sevdiğini söyleyen Yusuf Can Yandı,”Bana daha iyi şeyler öğretiyor. Bilmediğim şeyleri de öğretiyor. Okumak çok güzel. Öğretmenimle gurur duyuyorum. Her gün gelerek bana ders veriyor. Ona çok teşekkür ediyorum” dedi.

 karneyarıyıl8

Web Tasarım & SEO: Best4SEO