Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SON BİR GECEDE SEÇİM ALINDI BU KENTTE…

SON BİR GECEDE SEÇİM

SON BİR GECEDE SEÇİM ALINDI BU KENTTE…

Yerel seçimler yaklaştıkça tahminlerde algılara göre farklılık göstermeye başladı…

Kimileri 10 bin oy alsa sevinecek, ama  Genel Başkanlarına ’20 bin oyumuz var’ açıklaması yaptırıyor.. Kimileri  ise baraj düştü, 17 bin oy alırız seçimi kazanırız, havasına girmiş…

Herkesin bir algısı var işte..

Karabük Gündem ve Safran Sanat Event ile birlikte ilki 8-9-10 Şubatta 2.sı ise bu günlerde  yaptığımız anket neticelerinde ortaya çıkan veriler ise seçimlerde Karabük halkının alışkanlık oy potansiyelinden kurtulamadığı görüldü

Karabük’te  Ak parti- MHP ve zorlayan CHP, Safranbolu’da  CHP ve AK parti, Eskipazar da MHP-Ak parti, Ovacık’ta Ak parti, Eflâni’de MHP, Yenice de ise MHP,AK parti arasında bir seçim yaşanacağı görülüyor…

Sürprizler tabi ki olacak,  Örneğin Karabük’te Saadet ve Refah, Safranbolu’da İP ve Zafer Partisi, Yenice de CHP’den bu sürprizler bekleniyor ancak  seçimde ipi göğüsleyecek oy potansiyeline halen ulaşmış değiller 20 gün önceden görünen bu..

Son günlere girilirken de partiler bir son final çıkışı yapar.. Genel Başkanlar gelir, yada partilerin ağır abileri, bakanlar, son rötuşlar   yapılır…

Unutmamak lazım Türkiye’de bir gecede seçim alınır…

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ…!

Partilerin Belediye Meclis üyeleri açıklandığında AK parti listelerinde Ülkücü kökenli isimleri, MHP Listelerinde liberal, sosyal demokrat kökenli isimleri, CHP listelerinde ise her siyasi yelpazeye gönül vermiş isimleri gördük…

Partiler dört eğilime de  açmış listelerini halka seslenmiş “Gel Vatandaş Gel Her Düşünceden İsim Var Bizde” dercesine..

Örneğin MHP  Listesinde Mustafa Sarıoğlu ve Dr.Hayati Demir çok dikkat çekti.. İş Güvenliği Uzmanı ve Gazeteci kökenli Mustafa Sarıoğlu bir dönem önce de MHP listesinden Meclis üyesi olarak görev yapmıştı ama MEDİKAR Hastanesi Doktorlarından Hayati Demir ismi yeni..

Olaylara esprili ve soğukkanlı yaklaşımları ile tanınan Demir hoca, Belediye Meclisinde renkli isimlerden biri olacağı kesin..

CHP Listelerinde ise dikkat çeken bu kez Hulisi Tahmaz, Metin Şencan ve Abdullah Mor gibi eski tüfekler var.. Meclise renk katacakları aşikâr..

Ak parti listelerinde Mehmet Uzun gibi güçlü bir bürokrat ismi yanında  Ülkü ocakları eski Başkanlarından Samet Sarıtaş’ın yer alması direk dikkat çeken isimler oldu..

Belediye Meclisi bu dönem renkli simalar ile daha da canlı bir döneme giriyor…

SAADET PARTİSİ VE ŞOK ELEŞTİRLER..

Saadet Partisi aday tanıtımında bir şehir plancısının altı çizilecek önemli anlatımlarını dinledik. Bu şehrin trafik sorunu, sosyal belediyecilik anlamında revizyonlar bay-pas yapılarak düzelmez dedi ve ‘şehri yeniden inşa etmemiz gerekir” yaklaşımında bulundu.

Şehir plancısı olmak lazım bunun için bu eğitimleri almak lazım yoksa 15 senelik bir köy il de ne yapacağız konuşup konuşur dururuz dedi

Orhan Gökmen mesleği itibari ile de reel konuşmaları ile bizim dikkatimizi çekti doğrusu.

Toplantıda Gelecek partisi İl Başkanı Cemal Kelleci de çok farklı bir eleştiride bulundu, Basını da eleştireceğini ifade ederek “ Kent meydanı yapıldı dünyanın parası harcandı  yatırımı yapıldı bir gecede söküldü çöpe atıldı başka Ülkede olsa ağır cezada Milletin parasını çarçur ettiniz diye yargılanır sonra Millet bahçesi diye rant kapısı açıldı? KARDEMİR kavşağı yapıldı dünya masraf ardından tekrar yenileme çalışmaları başladı? Bu milletin paralarını harcamak kolay mı, başka memlekette olsa ağır cezada yargılanır yapanlar” ifadelerinde bulundu

Çok Çarpıcı geldi bize..

REKTÖR KIRIŞIK’IN “SOSYALFEST BAŞARISI

Karabük Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenecek Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest, 2-3 Mart 2024 tarihlerinde gerçekleşecek..

“Türkiye Yüzyılı için harekete geç, Sosyalfest ile gelişime öncülük et” sloganıyla Karabük Üniversitesinde Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’in programı dolu dolu yaşanacak…

KBÜ Rektörü Prof. Dr Fatih Kırışık ilk organizasyonunda başarılı olacaktır..

Karabük ile Üniversitenin tanıtımını  bir kez daha üst seviye sağladı…

Tebrik ederiz

ANKETLERİMİZ

Karabük Gündem Safranbolu Event ile 2. dönem anketine başladı.

Çok şaşırtıcı ilk ankette partilerin isimlerine göre yapılan bire bir anketimizde 2209 kişiye soru sorulmuş ve 722 kişiden yanıt alınabilmişti o ankette Safranbolu da CHP önde Ak parti takipteydi ilginç olan SP Safranbolu da MHP ile 3.sırada yarıştığı görülmüştü..

Bu anketimizde de yine çeşitli meslek gurupları ve 3 ayrı yaş gurubuna yine Karabük te 5 ayrı mahalle ve merkezde, Safranbolu da ise 3 ayrı mahalle ve merkezde 3000 kişi hedeflenerek anket başladı ve gün aşırı herhangi bir noktada vatandaşlarımıza bu kez Belediye başkan adaylarının isimleri sorulmaya başlandı.

İlk anket verileri yani Partilere göre yapılan araştırma isimler öne çıkınca farklılaşmaya başladığı ve İsimlerin partilerin önünde olduğu görüldü.

Hiçbir sosyal-siyasi baskı altında kalmadan objektif-reel yapılan anket çalışmamız pazar gününe kadar devam edecek. Kesin sonuç verir mi (?) …Bilemeyiz ancak bir ip ucu vereceği muhakkaktır..

Web Tasarım & SEO: Best4SEO