Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sonunda Vatandaş Patladı !

Sonunda ilk patlama sesi

IMG_8092Sonunda ilk patlama sesi geldi. Aylardır Karabük’te konuşulan Karabük Gündem haber sitemizde ve Günajans gazetemizde gündeme taşıdığımız Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğüne bağlı kantar uygulanmaları yüzünden bir oto kurtarma şirketi sahibi, araçlarına ağır tonaj gerekçesi ile sürekli ceza yazıldığını iddia ederek yol Kenarında ki denetim İstasyonu’na araçlarını park edip durumu protesto etti ardından araçlarını yakmak isteyen firma yetkililerini jandarma güçlükle ikna ederek gözaltına aldı.

Edinilen bilgilere göre oto kurtarma şirketi ve yediemin deposu sahibi Erdoğan Kovancı, sahibi olduğu oto kurtarma araçlarını aylardır taşınması beklenen ancak bir türlü taşınamayan kemal oyman mevkinde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ait yol kenarı denetim İstasyonuna çekti.  Araçlarını kantarların üzerine park ettirip ardından şoförlerini gönderip protesto amaçlı eylem yapan Kovancı  elindeki ağır tonajdan dolayı yazılan ceza makbuzlarını gösterip park halindeki bir aracını da yakmak istedi.

Ancak olay yerine intikal eden jandarma ekipleri tarafından müdahale edilen Kovancı sakinleştirilerek göz altına alındı.

Araçlarımız Türkiye’de ki  tüm ilerden geçiyor böylesi anlamsız bir uygulama hiçbir yerde yok ama Karabük’te böyle bir tonaj uygulaması var diyerek açıklamalarda bulunan Kovancı ”  On kilo fazlalık için çok büyük cezalar kesiliyor., On sefer araç git gel yaktığı mazot milli servet bırakın benim zararımı, baktık olmayacak jokey gibi 40 kiloluk şoförler aramaya başladık, komik durumlara düşüyoruz, İnsanın dayanma sınırı var, Basını takip ediyoruz sürekli yazılıyor ,bu uygulamadan Karabük’te herkes şikayetçi.Birilerinin buraya dikkat çekmesi gerekiyordu ben cezama razıyım yeter ki yanlış düzeltilsin, Bunu Belediye başkanı,Vali kim düzeltecekse düzeltsin Allah için yetti artık” şeklinde konuştu.