Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

STSO Konuğu Uysal’dı

Safranbolu Ticaret ve Sanayi

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı Meclis Toplantısının konuğu   KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal oldu.

cats

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Sami Acar, Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri katıldığı ocak ayı toplantısında  Meclis Başkanı Ahmet Şahin ; “1998 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı olarak Safranbolu Meslek Yüksek okuluna ilk başladığınız zaman 300 öğrenci ile başlayıp bugün 2014 yılında ise 32.000 öğrenciye ulaşmış Karabük Üniversitesi’ nin kaptanısınız. Bizlerde Safranbolu olarak bu geminin içerisindeyiz. 1998 yılından bugüne kadar Üniversitemiz çok gelişti, bunun için çok teşekkür ederiz.” şeklinde yaptığı açılış konuşması sonrası

Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar tarafından yapılan açıklamada ise  2013 yılı Aralık ayı içerisinde Safranbolu TSO tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ve projeler, ve 2013 yılı istatistikleri aktarıldı.

Bosna Hersek gezisine de değinen Acar, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden oluşan 40 kişilik kafile ile Bosna-Hersek’e düzenledikleri ziyaret kapsamında, bu ülkedeki yatırım imkanlarını yerinde gördüklerini ve yatırım fırsatlarında incelediklerini belirtti.

“Hepinizi saygı ile selamlıyorum.” diyerek sözlerine başlayan toplantının konuğu Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “ Burada bulunmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. İlk hareket çok önemlidir. İlk harekette de Safranbolu’nun katkısı büyüktür. Karabük Üniversitesi’nin bu muhteşem kampüs alanını sizlerle, halkımızla el ele vererek meydana getirdik. Sizlere Karabük Üniversitesi’nin kurulduğu günden bugüne geldiği nokta ve geleceği ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapacağım. Yapılan hizmetlerde ne gerçekleştiyse biz birlikte yaptık. Üniversitemiz tercih edilen bir üniversitedir. 2013 ÖSYS’de yer alan 187 üniversite arasında, Karabük Üniversitesi 322 bin 922 tercih sayısı ile 7. sırada, Lisans Programları düzeyinde yerleşen 7 bin 555 öğrenci sayısı 8. sırada yer alırken, toplamda yerleşen 12 bin 248 öğrenci sayısı ile de 10. sırada yer aldı. Bu veriler Karabük Üniversitesi’nin 6 yılda geldiği noktanın, yakaladığı başarının tesadüf olmadığını bizlere gösterdi. Bu başarıda herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaptı ve yapmaya da devam ediyor. 2013 yılı içersin de başarılarımız uluslararası ödüllerle taçlandırıldı. Bugün Karabük Üniversitesi yabancıların gözünde, Tarihi ile gurur duyan, elindekini bir başkasıyla paylaşmak isteyen ve her yaptığı işin altına eğitimi yerleştiren bir üniversite olarak anılmakta ve model bir üniversite olarak gösterilmektedir.”dedi.

Slayt eşliğinde yaptığı sunumlarında  Prof. Dr. Burhanettin Uysal; Üniversitenin kuruluşundan bugüne Akademik Birimler, Akademik ve İdari Personel Sayıları, Öğrenci Sayısı ve Program Sayısını, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sayıları, Erasmus Programından Alınan Hibe Miktarı, Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Uzaktan Eğitimin Bölümleri, İngilizce Hazırlık Eğitimi, Demir Çelik Enstitüsü, Türkiye’de bir tek Karabük Üniversitesi’nde Bulunan Bölümler, Karabük Üniversitesi’nin Sahip Olduğu Uluslararası Tanınırlık Belgeleri, Çift Anadal ve Yandal İmkânları, Öğrencilerimizin Yapmış Olduğu Proje Faaliyetleri, Kurumsal Yeniliklerimiz, Rektörümüzün ve Üniversitemizin almış olduğu Ulusal ve Uluslararası Ödüller, Türkiye’de Söz Sahibi Olduğu Projeler, Araştırma ve Uygulama Merkezlerimiz, KUYEM, Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler, Açık Spor Tesisleri, Sosyal ve Kültürel Etkinlik Faaliyetleri, Spor Federasyonlarıyla Ortaklaşa Yapılan Yarışmalar, Kulüplerimizin Ulusal ve Uluslararası Yarışmalardaki Başarıları, Öğrencilerimizin Bireysel Başarıları, Çevreci Bir Üniversite Olarak Adlandırılan Karabük Üniversitesi’nin Çevresine Kazandırdıkları ve Çevre İçin Yaptıkları, Tarihi Değerlerine sahip çıkan Karabük Üniversitesi’nin Restorasyonunu Yaptığı Tarihi Eserler, Proje Aşamasında Olan Yatırımlar, 2013 Yılında Hizmete Açılan Binalar, 2014 yılında Hizmete Açılacak Olanlar ve son olarak 2015 Yılı İçerisinde Hizmete Açılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

‘Bu eseri hep birlikte yaptık.’ diyerek sunumunu sonlandıran Rektör  Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “ Bizlere vermiş olduğunuz katkılardan dolayı hem sizleri hem de sizlerin şahsında tüm halkımıza şükranlarımı arz ediyorum.” sözleri alkışlandı..