Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TARIM VE ORMAN BAKANI YUMAKLI’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

Tarım ve Orman Bakanı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İlimiz Tarım Sektörü Temsilcileri İle Bir Araya Gelerek Önemli Mesajlar Verdi. Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı Haslı Barajı’nda İncelemelerde Bulundu. Özkan Çetinkaya’nın Nehir Park Projesini Beğendi.

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı’yı, Valimiz Mustafa Yavuz Eskipazar ilçemizde karşıladı.
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Vali Mustafa Yavuz ve beraberlerindeki heyet; Eskipazar ilçemiz Banaz Deresi üzerine kurulan ve gövde inşaatı tamamlanarak, su tutmaya başlayan Haslı Barajı’nda , Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’dan barajla ilgili bilgi aldı.
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, daha sonra Karabük ve Safranbolu ziyaretlerinde tarım sektörü temsilcileriyle ile de bir araya geldi. Toplantıya, Vali Mustafa Yavuz, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen, Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Durmuş Ali Keskinkılıç, Genel Müdürler, Bölge Müdürleri, Tarım Sektörü Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu ve Siyasi Parti Temsilcileri ve sektör temsilcileri katıldı.
Karabük ilinde bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade eden Bakan Yumaklı; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, tüm kadınların ve tarım sektörünün kadın temsilcilerinin gününü kutlayarak, sektör temsilcileriyle istişârede bulundu. Karabük’te tarım ve hayvancılık başta olmak üzere; gıda ve orman sektörü temsilcileri, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya talep ve önerilerini iletme fırsatı buldular.

ARAÇ ÇAYI VE NEHİR PARK PROJESİ BEĞENİLDİ

Bakan Yumaklı daha sonra Araç çayına Ak Parti Belediye Başkan adayının uygulamak istediği proje hakkında bilgiler aldı.
Çetinkaya tarafından kendisine verilen bilgi de ” “Daha yeşil bir Karabük mümkün diyerek araç çayı kenarında kuracağımız nehir park şehrin yeni nefes alma alanı olacak. Bu projemiz ile turizm potansiyelini geliştirmiş olacağız. Nehir parkta araç çayı üzerinde kano ve sandal gibi su sporları için gerekli tesisleri de inşa ediyoruz. Yine içerisinde restoran ve çay bahçeleri, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, seyir kuleleri, çocuk parkları, suyolları, süs havuzları ile donatıyoruz. Nehir park lokasyonu itibari ile ulaşımı kolay bir lokasyonda olup, tüm hemşerilerimizin toplu taşıma ile bile gelebilecekleri bir noktadadır. Bu ve buna benzer yeşil alan projelerimiz ile Karabük’ün hava kalitesini artıracağız.” sunumu yaptı
Bakan Yumaklı’da Nehir Park projesine kendilerinin de destek olacağını belirterek proje detaylarını istedi.
Web Tasarım & SEO: Best4SEO