Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TERÖR İttifakı Kurulmuş,

Ülkemize Karşı Savaş İlan

Ülkemize Karşı Savaş İlan Edilmiştir

 

tgf

Türkiye Gazeteciler Federasyonu adına yapılan açıklamada, “İç ve dış düşmanlarca terör ittifakı kurulmuş, ülkemize karşı savaş ilan edilmiştir” denildi. Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın TGF Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklama şöyle:

Türkiye’nin kalbine İstanbul’daki hain terör saldırıları ile bir kez daha acılar düşmüş, halkımızın yüreği yine şehitlerimizin ateşiyle dağlanmıştır.

Açık ve net olan şudur ki; ülkemize karşı taşeron terör örgütlerinin kullanılması marifetiyle savaş ilan edilmiş, bu hain örgütlerin ittifak halinde hareket etmesi de, uluslararası terör tacirleri vasıtasıyla bir şekilde sağlanmıştır. Başından beri ortak hedefleri, bu güzel ülkeyi paramparça etmek, kin ve nefret duygularını körükleyerek milletimizi birbirine düşürmek, son tahlilde de iç savaş çıkarıp istedikleri sonucu almaktır.

İstanbul’da patlayan bombalar, hangi terör örgütünün marifetiyle yapılırsa yapılsın, Ortadoğu’daki insafsız kanlı savaşın bir parçasıdır. Ülkemize karşı yapılan hain eylemlerin tamamı, o bölgede uygulanan uluslararası paylaşım projesinde, Türkiye’yi hizaya çekme operasyonudur.

Sözünü ettiğimiz iç ve dış güçlerin terör ittifakına karşı kullanılabilecek en büyük silah, milletimizin gönül ve yürek ittifakıdır. Halkımız her zamankinden daha güçlü hislerle kenetlenmeli, hiç bir terör saldırısının parçalayamayacağı bağlarla bir birine sarılmalıdır.

Ülkemizi yönetenlerin de; bu hain terör ittifakına karşı çok daha etkili alternatif yöntemler geliştirerek, daha fazla acılar yaşanmadan Türkiye’yi bu badireden çıkarma sorumluluğu vardır.
Ülkemizin en yaygın basın meslek kuruluşu TGF olarak, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, emniyet mensuplarımıza ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.