TGF  BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI ARDINDAN

Son Güncelleme : 19 Mayıs 2016 - 14:42

osg semih

 

Geçtiğimiz hafta sonu Karabük Gazeteciler İletişim Derneği (KGİD) kanalı ile TFG 51.Başkanlar Kurulu toplantısı Karabük ve Safranbolu’da gerçekleşti.

47 İl den gelen  gazeteciler ve cemiyet Başkanları yanı sıra TGF  Genel Başkanı, ASGD Genel Başkanı ve Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden gelen cemiyet başkanları dolu dolu bir üç günün sonunda KBÜ’de gerçekleşen MEDYA-SİYASET Paneli ile   sonlanan 51.Başkanlar toplantısı ardından güzel izler bırakıldığını görmüştük.

Dün Kocaeli,Sirrt,Ceyhan,Adana,Hatay,Mersin, Çorum  illerinden gelen gazeteleri ve diğer bölgelerde yayın yapan gazetelerin internet haber sitelerinde  KARABÜK/SAFRANBOLU  haberlerini görünce doğrusu ya  toplantını ne kadar yararlı olduğunu gördük…

Milyon,Milyar versen bu tanıtımlar yapılamaz ..

Yurdun dört bir yanından gelen Gazeteciler Karabük Üniversitesine hayran kaldılar ve 50 binlere gelen rakamlar karşısında donup kalırlarken, birde kendi içinde yeni bir Üniversite doğuracağını duyduklarında şaşkınlıklarını gizlememişlerdi ve nitekim bunları yazılarına dökmüşler..

KBÜ Bu organizasyonda gerçekten müthiş destek oldu KGİD’imize ve Sayın Rektör hocama bizde buradan çok ama çok teşekkür ederiz..

KARDEMİR AŞ Genel Müdürü M.Uğur Yılmaz  bir sunum yaptı gerçekten biz bile o kadar yakın olmamıza karşın duygulandık hele TRT Anten direği ve Malatya Karakaya Tren  köprüsünün tanıtımlarında bizzat tarafımdan çekilen resimlerin yer alması bizi ayrı memnun etti.

Genel Müdür  Yılmaz, gerçekten öylesine güzel sunum yaptı ki dün ve bugün KARDEMİR gerçeği bukadar güzel öz ve tek kalemde anlatılabilirdi..

Çelik üretiminde ki yerimizden, bugün ki çevre yatırımlarına kadar olan her gizli farkı yansıtırken bize en güzel gelen sözü “Biz İş Sağlığı ve Güvenliğini birinci olmazsa olmaz maddemize koyduk” açıklaması oldu ve “Önce İnsan” deyimi doğrusu ya bizden tam not aldı..

Sayın Genel Müdür M.Uğur Yılmaz’a da ben tüm katılım yapan gazeteciler adına tekrar teşekkür erdim..

İşin Safranbolu ayağında,  Safranbolu Belediye Başkanımıza  ve Kaymakam beyin yanı sıra Safranbolu TSO başkanlığının  sunduğu katkılar için ayrıca Karabük’te  ki ayağı tamamlayan Karabük belediye başkanımıza ve TSO başkanımıza da ayrı ayrı teşekkürler..

Bu milyonlar lira değerinde reklam yapıldı ise hepsinin katkıları destekleri oldu..

Gazeteciler kentlerine döndüklerinde yaklaşık bir hafta Karabük Demirinden,Üniversitesinden, tarihi dokusundan, bir hafta boyunca yazdılar,yorumladılar,resimler ile bilgiler verdiler..

İşin birde son gün Panel tarafı vardı..

Medya-Siyaset paneli… M.Ali Şahin beyin katılım yapması, KBÜ Radyo Televizyon ve İletişim fakültesi öğrencilerinin katılım yapması gerçekten farklı boyutlar kazandırdı panele..

Ceyhan’dan, Aydın’dan gelen Cemiyet başkanlarının  Sayın Şahin ile telif hakları konusunda ki fikir birlikteliği ortaya çıktı mesela, Rektör hocanın moderotör’lüğün de  Mustafa Eren ile Mehmet Çetinkaya’nın katılımları ile renk kazanan bir paneldi..

Tüm bu 3 gün boyunca yapılan çalışmalar,ortaya konan projenin başarılı oluşundan kim karlı çıktı..Kim kazandı …

Tabi ki KARABÜK…

İşte STK olmak, Gazeteci olmak sosyal sorumluluk hissetmek bu olsa gerek..

karabukgun

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı