Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TOBB KARABÜK’E SICAK BAKIYOR

    TÜRKİYE ODALAR

 

 

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ BAŞKANI RIFAT HİSARCIKLIOĞLU  KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI SEDAT NAMAL VE EKİBİNE YENİ PROJELER GETİRİLMESİ KONUSUNDA BİLGİLER VERİRKEN SANAYİ KENTİ KARABÜK İÇİN “SİZLER VARKEN BİZLERİNDE KENTTE YATIRIM KONUSUNDA KATKILAR SUNMAMIZ LAZIM”  DEDİ.

 

 

TOBB KARABÜK’E SICAK BAKIYOR

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılacak olan Meslek Okulu için yer tahsisi yapılırken, okulun yapılmasına ilişkin protokol TOBB’un Ankara’daki Genel Merkez Ana Binasında  ,Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci, Başbakanlık Müşteşar Yardımcısı Özer Kontoğlu, Vali Yardımcısı Erkan Çapar, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Sami Acar ve Karabük TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar katılımı ile dün gerçekleşmişti.

 

_DSC0253

Mehmet Ali Şahin Endüstri Meslek Lisesi için bilgiler veren Hisarcıklıoğlu “İnsanların en hayırlısı insanlara yardım edenidir  ve unutmayalım ki Eşek ölür kalır semeri İnsan ölür kalır eseri  denir bu anlamda geride bırakılacak yararlı projeler,eserler için çalışmalıyız Karabük TSO bu konuda iyi bir çalışma örneği veriyor, genç bir ekip göreve başladı ve hemen bayrağı daha yukarı taşımak için çalışmalara kaldığı yerden devam ediyorlar   Karabük, ülkemizin sanayileşmesinde ilk adımın atıldığı yerdir. Atatürk, Anadolu coğrafyasında sanayileşmenin başlangıcını, Türkiye’nin ilk entegre demir çelik fabrikalarını kurma emrini Karabük için vermiştir. Biz de Sanayinin başlangıç noktası olan Karabük’te bir Endüstri Meslek Lisesi kurmak için yola çıktık. Ülkemizde beşeri sermayeyi güçlendirmenin tek bir yolu vardır. O da eğitim, eğitim. Tüm yurt genelinde olduğu gibi Karabük’te de işsizlik sorunundan daha çok mesleksizlik sorunu vardır.  Bu konuda mesleki eğitimin önemini iyi anlatmalıyız ,yatırımları projelendirmeliyiz,  İşte tüm bu nedenlerden dolayı Karabük’e TOBB M.Ali Şahin Endüstri Meslek Lisesi’ni kuracağız. Bu okuldan mezun olan gençlerimiz çeşitli dallarda meslek sahibi olarak Karabük’e ve ülkemize hayırlı hizmetleri olacaktır.Bu eserin Karabük’e kazandırılmasında sayın Başkanım Mehmet Ali Şahin’e, Sayın Karabük Valimize, Karabük ve Safranbolu Oda Başkanlarına teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Hisarcıklıolu’nun Karabük TSO Başkanı Sedat NAMAL’A olan ilgisi ve övgü dolu sözleri de   dikkat çekerken  şimdi Safranbolu TSO’NUN DA bir hareket içinde olduğunu görmekteyiz bunlar önemli , Karabük TSO başkanımız genç ve dinamik inanıyorum ki yeni projeler ile Karabük’ün ufkunu açacaktır şeklinde yaptığı açıklamalar ile dikkatleri çekti.

 

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO