Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Trafikte Bizde Varız”

Safranbolu Belediyesinin Katkıları, Karabük

Safranbolu Belediyesinin Katkıları, Karabük Bisiklet

Kulübü, Safran Bisiklet Birliği ve Karabük Üniversitesi

Bisiklet Topluluğu Tarafından Düzenlenen “Trafikte

Bizde Varız” Etkiniğinde  150 kişi 10 Km Pedal Çevirdi

page

 

 

Karabük Kent Meydan’ından başlayan bisiklet etkinliği Safranbolu ilçesi Misak-ı Milli Meydanı’nda son buldu.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, bisikletin trafik kanununda tanınan bir ulaşım aracı olduğunu söyledi.

Motorlu taşıtların bisiklet kullananlara saygı göstermesi gerektiğini ifade eden Aksoy, “Dünya Miras Kenti Safranbolu dünyanın en önemli şehirleriyle rekabet ediyor. Onlarla birlikte sosyal hayat yaşıyor. Onların sahip olduğu imkânları, Safranbolu’da yaşayan insanları sahip kılmaya çalışıyoruz. Dünyanın çağdaş şehirlerinde bisiklet artık hayatın içerisinde. Bisiklete özel yollar, otoparklar, bisiklete dayalı entegre bir bağlantı sistemi var. Ama bizim ülkemizde şehirlerimizde maalesef bu yaygınlaşmadı, hayatın içerisine girmedi.” diye konuştu.

Bisikletin rutin hayatın içerisinde olmasına inandığını vurgulayan Aksoy, şöyle konuştu:

“Bugünü insanı maalesef arabadan iniyor işine gidiyor, işinden çıkıyor evine gidiyor. Bu stabil hayat sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Bundan korunmak, otopark sıkıntısını ortadan kaldırmak, modern bir şehrin alt yapısına bisikletinde girmesini düşündüğüm için Safranbolu’nun pek çok yerinde bisikletle ilgili uygulamaları bundan sora başlatmak istiyorum.”

Karabük İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever de güzel bir organizasyon olduğunu belirtti.

Kişileri sağlığı açısından önemli olduğunu anlatan Tezsever, “Normal taşıtlara bindiğinizde hareket kabiliyetiniz yok. Bununla hem vücudunuzu çalıştırıyorsunuz, hem sağlık kazanıyorsunuz, polisiye açıdan da beni memnun ediyor. Trafikler yoğun, trafik rahatlamış oluyor. Bisikletle ulaşım güzel bir şey. Bunun için ön ayak olan herkese teşekkür ediyorum. Bisiklet hayatımıza girmeli Avrupa ülkelerinde özel yol yapılmış, orada yürümüyor sadece bisikletlere biniliyor.” ifadelerini kullandı.

Safran Bisiklet Birliği Başkanı Osman Doğan ise programa yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Emeği geçenlere teşekkür eden Doğan, bu tür etkinlikleri sık sık yapacaklarını kaydetti.