Giyotin’ bir sırrı aydınlattı

EĞİTİM, KÜLTÜR-SANAT

NAMAL 2 MİLLETVEKİLİNİDE ÇAKTI !

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 15:02 'de eklendi ve 868 kez görüntülendi.

 

KTSO ( Karabük Ticaret Sanayi Odası ) YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEDAT NAMAL TOBB’CE KARABÜK’E YAPILACAK OLAN MESLEK KOLEJİNİN PROTOKOLÜ ANKARA’DA 17 TEMMUZ’DA YAPILACAK DEDİ.

GAZETECİLERİN MARZİNC AŞ ‘NİN KAPATILMASI İLE İLGİLİ SORULARA İSE ÇOK SERT YANITLAR VEREN NAMAL “SANAYİCİMİZ ÜZERİNDEN KİMSEYE SİYASET YAPTIRMAYIZ, HERKES HADDİNİ BİLSİN” DEDİ.

 TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL  CHP MİLLETVEKİLİ ÇETİN VE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KAHVECİYE YÖNELİK

“HERKES HADDİNİ BİLECEK”

DEDİ

 

Karabük TSO Başkanı Sedat NAMAL bugün bir basın toplantısı yaparak TOBB ce  Karabük OSB’de yapılacak Meslek Kolejinin protokolü 17 Temmuz’da Ankara’da imza altına alınacak dedi.

Basın toplantısında kendisine sorulan MARZİNC AŞ Kapatılması ile ilgili soruya ise sert yanıtlar veren NAMAL ;  Sanayicimiz üzerinden kimseye siyaset yaptırmayız, bizim kalbimiz ne söylerse dilimizde onu söyler, ben iş adamayım,sanayiciyim, TSO başkanıyım ,adı geçen firmada nakliyecilik yapmaktayım,suskunluğumuzu korumamız sessizliğimiz nedeni olayları detayları ile incelelememiz gereğinden gelmektetdir, her işin sebeb sonuç ilişkileri vardır sanayicilerimizin açıklamaları burada önemlidir, STK larının yorumları , vatandaşlarımızın değerlendirmeleri önemlidir bu arada MARZİNC AŞ bizim üyemizdir, Türkiye sanayisinde ilk 100 e giren firmaların oluşturduğu önemli bir kuruluştur, şimdi olayları incelemeye almadan önce belirtmeliyim ki sağlık herşeyin başında gelir, çevreye zarar vermeden sanayicilerimizinde STK larınında burada yaptırımları,ödevleri vardır, denetim yapma hakları vardır, MARZİNC için Çevre Bakanlığı ÇED rapaorunu verirken bir takım kriterleri ortaya koymuştur, onlarda bu kriterlerin, kontrollerini objektif yapmalıdırlar,  bunları akılcı sağlıklı değerlendirmediğinizde yatırımcı kaçar, getiremeyiz yatırımcıları hatta Turistleri Karabük’e ” dedi.

snamalll manşet

NAMAL ; MARZİNC AŞ sağlıkla ilgili sorunlar olduğunu gördük, Çevre Bakanlığı yetkili birimleri numuneleri aldılar, İşçiler meslek hastalıkları hastanesinde bir dizi kontrollerden geçti şimdi sonuçlar önemli, gerçekten söylenenler doğrumu veriler ne çıkacak önemli, burada sanayici üzerinden siyaset yapılıyor sanki buna müsade etmeyiz, Karabük’te dikili bir ağacı olmayanlar gelip buarada Çevreci olma yarışına girmesinler, bakıyoruz 2 milletvekili biri CHP den diğeri AK Partiden ben başlattım sen başlatmadın yarışına girmişler , biz yatırımlar peşindeyiz, işsizlere iş kapısı peşindeyiz tabi insan sağlığı ve kurallar uyulması şart tabiki resmi uygulamalar olmalı, ama unutulmasın sanayicimizi de ucuz yoldan harcatmayız , kim olursa olsun bizi karşılarında bulurlar ve hadlerini bildiririz ” şeklinde açıklamalar yaptı.

Sorulan bir soru üzerine  TSO Başkanı Sedat NAMAL;  “Bir milletvekilinin  kendi siyasi tabanınında haberi olamadan, hatta diğer Milletvekilimizin de haberi olamadan varmış gibi işler içinde olması dikkat çekici,  sonra sıra KARDEMİR’E geldi gibi çirkin söylemler içine giriliyormuş, zaten buarada kapatma yok, faaliyetleri durdurma var incelemeler yapılacak doğrular ortaya çıkınca reel işlemler yapılır o zaman işin içine hukuki boyutlar girer yine söylüyorum bazı haddini bilmezler sıra KARDEMİR’E geldi gibi söylemler içindeymiş biz yine söylüyoruz şiddetle bizi karşılarında bulurlar, herkes kendi işine bakacak, ” dedi.

NAMAL son olarak kimsenin ekmeği ile oynanmasın,doğru objektif kararlar,haberler yapılsın uygulansın, işsizlik bir sorundur,işinden edilmek ise apayrı bir sorun. Tabi çevre ve İnsan sağlığı en önmli konudur ve dikkat edilmesi olmazsa olmazdır bu vesile ile işçi kardeşlerimizede geçmiş olsun diyoruz”  diyerek açıklamalarda bulundu.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
burkay11 Temmuz 2013 / 17:03Cevapla

Bu arkadaş TSO başkanı değil de Aziz yıvdırım vari konuşmuş, yazık. Arkadaş, fabrika çevre ve insan sağlığına zararlı mı diye ilk kululum izinlerinde niye araştırmadınız. Veya şimdi bu fabrikayı sağlıklı çalışma koşullarının tesis edilmesine yardımcı olacaz diyeçeğinize kalkıp sanayiciyi yedirmeyiz diyor, yazık. Aynı zamanda Karabükteki STK lar ve namlı gazeteçilerimiz nerede, ilk başlarda oluşturulan kamu oyu neden devam ettirilmedi.

selim11 Temmuz 2013 / 17:38Cevapla

İşsiz kalan çocuklarımız bir yanda eve ekmek götüren şoför arkadaşlarımız öte yandan bu MARZİNC için avrupaya gidenler neden zamanında tepiki yapmamış vekiller neden bunarı yapın şunları yapın diyerek eöniyet sağlık tetbirlerini aldırmamışta şimdi donunda sinek bulan adam gibi saldırmaktalar Allah aşkına.Kim hangi gazeteci Marzinc AŞ para istedi alamadı haberler için Ankara ya taşındı kimin kimle işi var Allah aşkına.Sedat bey çok doğru söz etmiş herkes haddini bilsin lütfen.Sağlıklı çevresiz olmaz ama işisiz güçsüz kalın bakayım ne olur…