Türk Eğitim-Sen Yüklendi

Son Güncelleme : 23 Kasım 2014 - 18:19

Türk Eğitim Sen Öğretmenler Günü Dolayısı İle Basın

Kanalı İle Duyuru Yayımlayarak,’Cumhuriyet tarihinin

ilk ve en büyük itibarsızlaştırma oyununa getirilmiştir’

denildi.

indir

 

Kamuoyumuzun malumu olduğu üzere Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Baş Öğretmenliği kabulünün 86. yılı olan ve 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak 33. sünü kutladığımız bir öğretmenler gününü daha kutlamaktayız.

Esefle müşahede etmekteyiz ki 86 yıldır; Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde Türk öğretmeni son yıllardaki, özelliklede içinde bulunduğumuz yıldaki kadar baskı ve tehdit altında kalmamış, siyasi iradenin yandaşlığını yapan menfaatçiler tarafından satılmamış, planlı ve programlı bir biçimde itibarsızlaştırma suikastine uğratılmamıştır.

Durum öylesine üzücü ve öylesine vahimdir ki öğretmenlik mesleği; hasbel kader bu mesleğin içine çöreklenmiş ve tüm dertleri günlük menfaatleri olan, beyinlerine yıllarca Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı enjekte edilmiş, genleri; şahsi çıkarları uğruna tüm mukaddesatlarını bile satmaya müsait şarlatanların bu istek ve arzularını temin etmek için siyasi iradenin kapı kulu olmaya, asalakça yaşayacak haysiyetsizlik ve onursuzluk virüsünün gönüllü taşıyıcıları haline gelmeleri ile Cumhuriyet tarihinin ilk ve en büyük itibarsızlaştırma oyununa getirilmiştir.

Sahip oldukları dünyalıkları, menfaat temin edeceklerine inandıkları her kapıya intisap etmeye ar etmeden elde etmiş olan bir kısım zevat ise oturtuldukları koltuklarda yine bir takım kerameti kendinden menkul zavallıların ellerine tutuşturdukları isim listesine göre öğretmenlerimizi değerlendirmeyi kendilerine yedirecek kadar alçalmışlar, ülke bütününde idari görevlere yapılacak atamalardaki değerlendirmelerde bırakın hak, hukuk ve adalete uygun davranmayı ;üzerlerinde taşıdıkları siyasi ve idari titrinin bile farkına varmadan Necip Fazıl’ın deyimiyle alçaklık seviyesine bile kendilerinin layık olmadıklarını ispatlarcasına çukurlaşmışlardır.Öğretmen karanlık odalarda, karanlık beyinlerce hazırlanan projelerin odağına yerleştirilmiş, şahsi ikballer uğruna pazarlık masalarında ucuz emtialar niyetine satılmıştır.

Türk Egitim-Sen olarak inanıyoruz ki şeriat-i ahval her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyetinin haysiyetli ve onurlu, Türk Milletini ezelden ebede taşımaya yeminli, Türk Devletini ilelebet yaşatma mücadelesinin şahsiyetli muallimleri bu oyunu da mutlaka ama mutlaka bozacak; zamanı geldiğinde bu şarlatanlara, menfaat çetelerine ve onların yardakçılarının suratına ellerindeki ilim meşalesini çarpacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Eğitim-Sen Karabük şubesi olarak Karabük’te ve ülkemizdeki tüm eğitim çalışanlarının öğretmenler gününü en kalbi duygularla kutluyor, mesleğin haysiyeti ve şerefini her türlü şahsi menfaatinden daha üstün tutanların ellerini öpüyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.