TÜRK FUTBOLUNUN GÖZÜ 5 KASIMDA GÖRÜLECEK KARABÜKSPOR DAVASINDA

Karabük Cumhuriyet Savcılığının, iddianamesinde Hikmet Ferudun Tankut, Bayram Uğurlu, ve Hakan Ayvaz’ın hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik iddialarıyla açtığı dava; 5 kasım 2021 tarihin de tekrar görüşülecek

Son Güncelleme : 12 Ekim 2021 - 13:09

Karabüksporun eski başkanı H. Ferudun Tankut beraberinde bir menajer ve bir de kulüp çalışanın yargılandığı dava 25 Haziran da 2.celse şeklinde görülmüş ardından bazı tanıkların dinlenmesi ve adreslerinin araştırılması için 5 Kasım tarihine ertelenmişti.

Türk Futboluna ışık tutacağı belirtilen davanın 5 Kasım tarihin de tekrardan görüşülmesi ile kulüp çekleri üzerinde ki imzalar ve ciroların kimler tarafından yapıldığı yine kulüp te o dönemlerde çalışan kişilerin nelerden sorumlu olup icraatlardı bulunduğu araştırılırken 25 Haziranda görülen duruşmanın 6 saat devam ettiği öğrenilmişti.

Bilindiği gibi KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulüp Başkanı HİKMET FERİDUN TANKUT (HFT) döneminde 190 milyon lira borç sonrası İBRA EDİLMEYEN bir Genel Kurul tamamlanmış, HİKMET FERİDUN TANKUT Genel Kurula bile katılamamıştı.

Karabükspor da HFT dönemi ibra edilmemiş sonrasında görev yapan Başkan ve Yönetimlerde ibra edilmeyen süreç hakkında resmi raporların mahkemeye intikal ettirildiği duyurulmuştu.

Kardemir Karabükspor’da yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin Karabük Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamındaki davanın ikinci celsesi görülmüş 3.Celsenin de bazı adreslere ulaşılması ile tatkikatın genişletilmesi adına 5 Kasım 2021 Cuma gününe ertelenmişti

İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçiliği tarafından hazırlanan raporda, Karabükspor Kulübü Derneği’nin yaklaşık 7.5 milyon avro ve 2.5 milyon TL zarara uğratıldığı tespit edildiğinden kulüp eski başkanlarından Hikmet Ferudun Tankut yine dönem CEO su Hakan Ayvaz ve menajerler Bayram Uğurlu, Özgür Batuhan Sarıbal, Pertev Öngüner’in cezalandırılması istenmişti

Karabük 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci celsede eski kulüp çalışanlarından 4 kişinin ifadeleri dinlenmiş, tanıkların mahkemede verdikleri ifadeler doğrultusunda, dönemin kulüp CEO’su Hakan Ayvaz’ın kulübün finansal işlerine karşın tek yetkili olduğunu ve özellikle yabancı menajerlere ciro edilen suça söz konusu çeklerin ise diğer çeklerden farklı kendi uhdesinde tuttuğunu beyan ettikleri iddia edilmişti

Öte yandan milyon avroluk yolsuzluğu yapıldığı Karabükspor davasında Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede, Hikmet Ferudun Tankut’un başkanlığı döneminde, futbolcularla yapılan muvazaalı sözleşmeler sonucu derneğin toplamda 605 bin avro ile kişisel giderler ve ihtiyaç dışı harcamalarla kulübü 853 bin 847 TL zarara uğratıldığı denetçi raporları tarafından tespit edildiği ifade edilmişti.

Diğer yandan menajerlik lisansı ve menajerlik sıfatı olmadığı tespit edilen Bayram Uğurlu, Özgür Batuhan Sarıbal ve Pertev Öngüner’in futbolculara yazılan toplam mali değeri 3 milyon 495 bin 402 avroluk 71 adet çeki kendilerine ciro edilerek tahsil edildiği raporlarla tespit edildiği, bunun hayatın olağan akışına ters olacak şekilde futbolcuların aldığı bedellerin fazla miktarının aynı üç menajere de toplanmış olmasının dernek zararına muvazaalı sözleşme olduğunun anlaşıldığı belirtilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.