Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türk Metal Üyesi İşçilerin Paraları Nereye Gidiyor?

HABERLİNK WEB SİTESİNDE Kİ

HABERLİNK WEB SİTESİNDE Kİ   HABER   TÜRK METAL SENDİKASINI SARSTI.

TÜRKİYE GENELİNDE ÖRGÜTLEME ÇALIŞMALARINA HAZIRLANAN VE  İSDEMİR’DE ÖRGÜTLENMEYE ÇALIŞMALARINI BAŞLATAN TÜRK METAL SENDİKASI KARABÜK’TE ÖRGÜTLENMEYE ÇALIŞMIŞTI.

 

 Türk Metal Üyesi İşçilerin Paraları Nereye Gidiyor?

 

 

2846

“Türk Metal Sendikası yöneticisi Halil Faki Erdal, sendika üyesi metal işçilerin ücretlerinden kesilerek oluşturulan 10 civarında banka çekinin usulsüz harcanmasıyla ilgili olarak “Hizmeti nedeniyle güveni kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik” yapmaktan yargılanıyor ”  diyerek ciddi bir habercilik iddiası yapan haberlink , haberin devamında “Ancak davada bu skandalın altında da ilginç şeyler dönüyor.” diyerek Türk Metal sendikasında yaşananları gözler önüne sermiş.

 

İşte Haberlink de yapılan haberin detayları

” Hakkında Pendik 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açılan Türk Metal İstanbul Anadolu Şubesi Başkanı Halil Faki Erdal, iddiaya göre değeri binlerle ölçülen bir grup çek üzerinde tahrifat yaptı.

DURUŞMADA KABUL ETTİ
Mahkemenin talimatı üzerine çekler üzerinde inceleme yapan bilirkişi de 5 adet çek üzerinde Halil Faki Erdal’ın imzası olduğunu tespit etti. Bir süredir yargılanması devam eden Halil Faki Erdal da zaten 6132293 nolu çeki kendi şahsına kullandığını mahkemede söyledi.

Ancak davada ilginç olaylar dönüyor.

HALEN GÖREVDE
Çünkü Şube Başkanı Halil Faki Erdal’a açılan dava da Türk Metal Genel Merkezi yönetimi avukatları işçileri temsilen yer almasına karşın, hakları yenen işçiler davadan uzak tutulup, bilgilendirilmiyor. Ayrıca Türk Metal Sendikası yönetiminin Erdal’ı halen şube başkanlığı görevinden almaması kafalarda soru işareti yaratıyor. Erdal’ın görevden alınmamasının nedeni ise sendikanın yaklaşan kongresi öncesi bu tür bir skandalın gün yüzüne çıkmasının, sendika yönetimini zor durumda bırakacağına bağlanıyor.

İŞÇİLERİ UMURSAYAN YOK
Zaten Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın yaptığı inceleme sonucu sendikanın hesaplarında 112 milyon dolar açık çıkması nedeniyle sendika yönetimi sıkıntıda bulunuyor ama görünen o ki Türk Metal Sendikası’nda işçilerin yenen haklarını bu dava çerçevesinde umursayan bulunmuyor.

Yok öyle bir şey!
İddialara cevap vermesi için konuştuğumuz Halil Faki Erdal, “Yok öyle bir şey, benim şahsımla ilgili değil” dedi. Erdal’a elimizde mahkeme bilgileri var dediğimizde ise, “Elinizde belge varsa yayınlayın. Size kim bu aklı verdiyse onunla konuşun” şeklinde cevap verdi.”

 

 

 

KAYNAK : http://www.haberlink.com/haber.php?