Türkoğlu ” İmar Planından” Vurdu

Son Güncelleme : 10 Şubat 2014 - 18:32

TÜRKOĞLU ; SAFRANBOLU İÇİN “İMAR PLANINDAN 18.MADDE UYGULAMLARINDAN ELİNİZİ ÇEKİN…”

456

“3500 hektar yaklaşık Safranbolu kent makroform alanı ve imar sahanızda 2007 yılından bu yana Safranbolu’da yaşanan olayın adı ZULÜMDÜR “ şeklinde açıklama yapan Safranbolu DSP Belediye Başkan adayı Bülent Türkoğlu “SAFRANBOLU İÇİN “İMAR PLANINDAN 18.MADDE UYGULAMLARINDAN ELİNİZİ ÇEKİN…”dedi.

Basın açıklamasında “Bu zulüm kime karşı neye karşıdır?” diye soran Türkoğlu açıklamasında şulara yer verdi ; “Bir Ahmet amca Bostanbükü’nde, bir Mehmet abi Esentepe’de, Gümüş sakinlerini Kurttepesine 60m² mezar odalarına yerlerini vekilleriniz akrabalarınız satın almakta ve o yerler gelecekte villa yatırım vb amaca dönüşecektir.
Biz bu niyetleri 2007 yılında okuduk ve halkımızın başta arazilerine, kamu kaynaklarına diktiğiniz gözlerinizden biliyoruz. Mal varlığınızdaki artışlardan, akrabalarınızın mal varlığındaki artışlarından görüyoruz.İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bile vermediği imar planı ihalesini 18.madde uygulamasını 4 MİLYON TL’ye yaptıracaktınız. Savcılığa Devleti zarara uğratmak verdik ihale adrese teslim idi, bu durumu bizden aydınlatılmasını isteyen halkımız değildi. Halkımız bunları bilmiyordu.Bu durumu bizden aydınlatmamızı isteyen Safranbolu AKP İlçe Örgütü ve Sayın Milletvekili Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal beyler idi. 52 Sahife bir rapor yazdık 2009’a seçimlerine gelmeden evvel.Gereği yapılacak dendi. Gereği sadece mevcut belediye başkanını ekarte etmek için istemişler. Biz ise hem dosyamızı anlatmak hem de yapılan yolsuzluk boyutlarını aktarmak için siyaset ortamına bunu dile getirmek için 2009 yılında DSP’den Meclis Üyesi adayı olarak yola çıktım. İtiraf etmeliyim ki; sayın Cebeci’ye haksızlık etmişim. Zira Cebeci’de kendince hizmetler yaptı doğruları oldu, çokça yanlışları oldu ama şu unutulmamalıdır ki etrafında çember insana her zaman doğruları yaptırmıyor. Belki de kul hakkına girdik kendisinin. Bunu söyleyeceğime aklım dimağım sığmazdı ama halkım için doğruları söylemek zorundayım. “Bülent TÜRKOĞLU, Şehir Plancısı Bülent TÜRKOĞLU, DSP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Bülent TÜRKOĞLU; Sayın Eski Başkan Mimar Nihat CEBECİ’yi mumla aramıştır. Bunu Bülent TÜRKOĞLU söylüyorsa, beni bilen bilir. Safranbolu’nun kıyametidir. Yapılan iş ve işlemleri makamdan kovulan halk, ihalelerde usulsüzlük, şantaj, TCK 235/5 fiil dahilleri hep olmuştur. Bunun karşılığı Ağır Ceza’dır. Ancak bunca kul hakkının hesabını nasıl vereceksiniz sadece 50.000 kişi ile değil kullandığınız kaynak 76 milyonun hakkıdır. Garip gurebanın hakkıdır. Kul hakkıdır.Yönetiminizde dere yatağında araziler karayolu kenarına, karayolundaki araziler ise dere yatağına yürütülmek suretiyle halkı bezdirdiniz, Küçük sanayi sitesi esnafının dükkanlarını ranta açtınız Karıt sanayine gidin dediniz ekmekle oynadınız. Çocuklarımızın geleceği için ne yaptınız?

Kendi mal varlığınız ne kadar arttı?

Ödediğiniz ev kirasının dekontları var mıdır?
Satın aldığınız konutların villanın ödeme EFT belgeleri var mıdır?
Cenaze Levazımat işleri dahil mal ve hizmet alımlarınızda izlediğiniz politika ne oldu?
Kaynakların % kaçı Safranbolu iç piyasasından % kaçı dış piyasadan karşılanmıştır.
Teftiş raporunda belirtilen müfettiş raporuna istinaden geri ÖDENSİN DENİLEN ŞEREFİYE PARALARI (BELEDİYE GELİRLERİ KANUNUNDA OLMAYAN BİR KALEM) 1.3 Milyon TL neden hala geri ödenmedi?

Kanserojen içerikli AÇB (Asbets İçerikli Boru) 1997 yılında işletmesi devredildi yıl 2014 %kaçını değiştirdiniz?

Su parası neden Karabük’ün 2 katı
İmar Planları revizyonlarından sonra kaç tane imar planı değişikliği yaptınız?
Kaç İmar Planı ve 18.Madde uygulaması İdare Mahkemelerince İPTAL edilmiştir. Bu mahkeme kararlarına uydunuz mu?

Balık Halini Milletvekillerinize açtırdınız sonra neden yıktırdınız? Sonra neden yaptırdınız? Tescilli yapı koruma alanında kalan kadastro boşluğu bir alan terk edilmiş yol alanı olarak bir alana nasıl hangi kanuna dayanarak yeniden işlem yaptırdınız?
Bu arada yapım ve yıkımla ilgili olarak KAMU ZARARINI nasıl karşıladınız?
Filyos Endüstri Bölgesi 496 hektar proje alanının 3 katı kadar alanı neden kamulaştırdınız yoksa niyet gereği yatırım alanlarında başkaca bir emeliniz mi vardı. Danıştay 10.Dairesi Yürütmeyi İptal etti ve bu sorun Genel Müdür sıfatı ile çözülür mü?
Safranbolu Belediye arşivlerinde bu soruların hepsinin cevabı vardır.
Peki CHP İlçe örgütü ne yaptı? İl Örgütü Ne Yaptı?
Sayın Meclis Üyesi Cumhur Onkardeşler dışında muhalefet yapan olmadı.
MHP ne yaptı? Konuyu anlayan haksızlığı algılayan bir yönetim olmadığı için bir dahli olamadı. Bülent TÜRKOĞLU ne yaptı?”  Sayın Cebeci döneminden itibaren mücadele verdi. Yapılan işleri hukuksuz dediği için basın yolu ile şahsıma suç isnat edildi ve 5.000 TL’sı tazminat ödedi halkı için. Helal olsun. Sayın Aksoy Misak-i Milli Meydanı ne kadar bedele maal oldu?

Yazıktır “etme”, günahtır “etme”, halkınızla helalleşin vakit Doğruları Söyleyen Partinin dürüst liderinin dürüst adayı Şehir Plancısı Bülent TÜRKOĞLU ve ekibini destek ve dualarla proje ve hizmetleri ile halkının gönlüne taht kurma arzusu ile yoluna devam etmek üzere halkına yalnızca doğruları yapacağını hakkın rızasının halkın rızasına bağlı olan hizmet kurumlarında olması gereken tek ilke dürüstlük ve gelişmeyi hedeflemektedir.
Gelelim İl Özel İdaresi hizmetlerine;
Bir önceki Genel Sekreter zamanında yayılan kötü kokular şu an takipleri yapılıyor. Başta Emniyet Müdürlüğü yapım ihalesi, okulların bakım onarım ikmal işlerinde toplam 8 milyon TL berhava edilmiş kamu zarara uğratılmıştır.
Şu an Genel Sekreterimiz düzenli ve tertipli çalışmaları ile göz doldururken bu temiz bürokratın neden yerini değiştirmek istediniz?
Ya CHP İl Genel Meclisi Üyemiz yok muydu? Ya da Bayram Karadağ patronlarının emri ile Atatürk emanetine ne gibi dahiller düzenliyordu.
Aziz Türk Milleti iyi bilmelidir ki; Bu vatan imkansız şartlarda kazanıldı. Sonra bu vatanı kazananlar Sarhoş ilan edildi, 1934 yılında Uçak üreten Türkiye’den saman ithal eden ülkeye döndük. Her tarafımız sorunlu bölge oldu. Komşularımızın toprak bütünlüğüne BOP (Büyük Orta Doğu Projesine) eşbaşkan olduk. İsraile Mavi Marmara Gemisi ile ambargo koyduk ancak Bilal Bey’in gemileri ticaret amacı ile Haifa limanında demirli idi.
Hz. Mevlana türbesinin üzerinden Konya’da İsrail pilotları eğitim aldı. Onlar öldürmeyi iyi biliyorlar dedi sizler de eğitimini verdiniz.
Yine Konya’da tırlarda havan topu mermi çekirdekleri hangi istikamete yönelmişlerdi. Durduruldu. Akrabalar hangi uluslar arası kara para AK lama konusunda tedarikçisi olarak 17 Aralık 2013 ve sonrasını yaşadık. Peki 17 Aralık öncesi değer verdiğimiz herşey 17 Aralık sonrası neden PARALEL DEVLET oldular?
Ez cümle;
Ey Necdet Aksoy ve yönetimi!
20.01.2014 Tarihinde aldığın Belediye Meclis Kararı ile Bostanbükü’nde mahkeme kararı İPTAL edilen alanlarda 18.Madde uygulamaları İPTAL edilmiştir. Peki neden hangi şartla İmar Planını neden değiştiriyorsun. Karabük Belediyesi Bartın Belediyesi İmar Komisyonları artık bu dönemdeki kararları etik olmaz düşüncesi ile yeni seçilecek meclislere konuyu tevdi ederken sizler ne hakla kararlar alıyorsunuz “giderayak? Ek olarak geriye dönüş kadastrosu yapılmadan 18.Madde uygulamalarını düzeltmeden İdare Mahkeme kararlarını hiçe sayıyorsun. ABD yatırımları tuttu, diğer partiler pasifize edildi sanmayın. Dimdik ayakta, Atatürk ve Bursa Nutku ile, Gençliğe Hitabe konusunda biz Türkoğlu Türk olarak o anıtın stiker milliyetçiliğini Türk ideal ve hedeflerinin çelikleşmiş ifadesi her yerde her sokağımızda kültürümüzde, projelerimizde, merhametizle sağlayacağız. Cenab-ı Allah cömertleri sever. Cömert bir belediye olacağız. Makamdan makamın asıl sahibine kovmak ne cürret bu cürreti kimden aldınız?
Hz. Ömer (r.a) Suriye2ye atadığı Vali’yi sapkınlıklarından dolayı çobanlıktan almıştı Vali yaptı döndüğü yeri size tekrar hatırlatırız. Siz kendi mumunuzla Devletin mumunu karıştırdınız.
Akıllı Belediye Başkanı yardımcısını başını yakar. Geçmişte bu konuları Safranbolu halkı gördü sayenizde dürüstlüğüne inandığımız insanlara soruşturma açıldı üst düzey yönetimi hala aktif. Yasama – Yargı ve Yürütme erklerini teke düşürmenin tehlikesi malumumuzdur.
Birde şu konu var;
Deniyormuş ki şahsım için Necdet Aksoy ve AKP yönetimi emrine çalışıyor Bülent Türkoğlu, maddi menfaat sağlıyormuş.
Behey gafil kişi bu sözü uyduran kişi bu sözü yaymaya çalışan kişi; Bülent TÜTKOĞLU 23.Dön. AKP Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu Bşk. Yrd. Amasya Milletvekili yeğenidir. Behey gafil kişi, Dedesi Rahmetli Erbakan Hocanın Amasya İl Başkanıdır ve en büyük dedesi Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleridir. Bülent Türkoğlu’nu, Hamza Albayrak’ı, Hacı Abdül Kadir Ziyagil’i satın alacak maddi değer, para, mücevher vs üretilmemiştir. Buna ne Ayakkabı kutularındaki dövizler ne de İsviçre’de Sayın Eski Bakan Abdüllatif Şener’in beyan ettiği gi,zli banka hesapları şahsımızı satın almaya yetmez. Biz kefen işlerini yaparken dahi kefeni doldurmaya çalışanlara karşı nefesimizin sonuna kadar mücadele etmeye azmettik. Bu millete Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretemediği tek şey “UŞAKLIK” tır. Bunu zannederler mi ki kendileri başarabilecekler.
Dertli Mü’minlerin duasını ganimet bilen bir Safranbolu Belediyesi yönetimi için destek ve dualarınızı bekler en kalbi duygularımla muhabbetle Aziz Safranbolulu hemşehrilerimizi selamlarım.” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
cenk 11 Şubat 2014 / 20:13 Cevapla

Bülent Türkoğlu Cebinde beş kuruş para yok ordan burdan aday olmaya çalışıyorsun asıl sen başımıza gelirsen cukkanı iyi doldurursun.