Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

UMKE PERSONELİ BAŞARI BELGESİNİ ALDI

  VALİ KÜÇÜK BAŞARI

 

VALİ KÜÇÜK BAŞARI

BELGELERİNİ DAĞITTI

 

 

 

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda Karabük İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 6 UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) üyesi gönüllü personel, 15 gün süreyle 24 saat esasına göre Şanlıurfa ilindeki Suriye Arap Cumhuriyeti’nden gelen ve geçici koruma altına alınan Suriyeliler için kurulan Harran ve Akçakale’deki çadır kentlerdeki Sahra Hastanelerinde hizmet vermek üzere görevlendirildi.

 

Gönüllü UMKE personeli, Akçakale ilçesinde kurulan sahra hastanesinde yaklaşık 30-45 bin Suriyeliye ve Harran ilçesinde kurulan sahra hastanesinde yaklaşık 17 bin Suriyeliye hizmet verdiler.

 

Vali İzzettin Küçük Harran ve Akçakale’de başarılı bir şekilde görev yapan Karabük UMKE ekibini kabul ederek onlara birer Başarı Belgesi verdi.

 

Belge takdimi öncesi kısa bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük UMKE personelini kutlayarak “İnsanların zor zamanında yanlarında olmak gerekir. Devletimiz adına orada başarılı bir şekilde görev yaptınız. Ben sizleri tebrik ediyorum ve devletimiz adına Başarı Belgesi ile ödüllendiriyorum.” dedi.