Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

UYARILAR SONRASI 3 GÜN SÜRECEK “TRAFİKTE SIKI DENETİM” BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından,

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, 29-30 ve 31 Temmuz 2023 tarihleri arasında Türkiye genelinde 81 ili kapsayacak şekilde eş zamanlı hız denetimleri yapılmaya başlandı

Tüm radarlar gündüz 7 saat, gece 4 saat görev başında olacak. Radar denetimi gece ise gece görüş aparatı takılarak sürdürülecek. Gece ise 01.00-03.00 ve 04.00-06.00 saatleri arasında toplam 4 saat gece görüş aparatı takılı şekilde radar kontrolleri yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre, Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” geliyor. Türkiye’de ise 2022 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının yüzde 38’i hız kuralının ihlal edilmesi nedeniyle gerçekleşti.

“Aşırı ve Uyumsuz Hızla Mücadele” kapsamında gerçekleştirilecek uygulama, hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla 29-30 ve 31 Temmuz 2023 tarihleri arasında ülke genelinde eş zamanlı hız denetimleri gerçekleştirilecek.

Kaynak https://www.gunhaber.com.tr