Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Aktaş Eflani’de Basınla Buluştu

Karabük Valisi Mehmet Aktaş,

dsc_1225

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, kentte yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalara ilişkin, 458 kamu personelinin ihraç edildiğini bildirdi.

Aktaş, Eflani ilçesinde KGİD nin organizasyonunda düzenlenen basın toplantısında, özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kentte yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda birçok operasyon düzenlendiğini söyledi.

Soruşturmalar kapsamında çok titiz davrandıklarını ifade eden Aktaş, “Şimdiye kadar Karabük’te 458 kamu personeli ihraç edildi. Bu Karabük için büyük bir sayı. Bu örgütün Karabük’te yoğun bir faaliyet içinde olduğunun göstergesi. Kolay olmuyor, çok ciddi bir yapılanmayla karşı karşıyayız.” diye konuştu.

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 679, 680 ve 681 sayılı 3 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti ya da iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildiğini hatırlatan Aktaş, bu kapsamda Karabük’te de 43 kamu görevlisi bulunduğunu kaydetti.

dsc_1173Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin bir yerel televizyon kanalında “Birçok FETÖ’cü dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor” dediğinin hatırlatılması üzerine Aktaş, Vergili’nin FETÖ ile mücadelesini yakından bildiğini dile getirdi.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığının Vergili’ye yazılı olarak bu konuda bildiklerini anlatması için davet gönderdiğini aktaran Aktaş, “FETÖ ile mücadelesine yakinen şahidim. 15 Temmuz akşamı birlikte çalıştık. Belediye imkanlarını 15 Temmuz akşamı seferber etti. Ancak Sayın Vergili’nin söylediklerine katılmıyorum. Karabük’te bu konuda çok ciddi bir çalışma yapıldı. Hala yapılıyor. Bildikleri varsa anlatacaktır.” sözlerine yer verdi.

Vali Aktaş, daha sonra Eflani Kaymakamı Seyfullah Ordueri ile birlikte ilçe de inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Eflani Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Vali Aktaş, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti. İlçedeki asayiş durumu hakkında İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. Rıfat Göktürk ve İlçe Emniyet Amir V. Yılmaz Balcı’dan bilgiler alan Vali Aktaş, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneğinin basın mensupları için düzenlediği yemek organizasyonuna katıldı.

whatsapp-image-2017-01-07-at-17-53-21Barış Efe Parkında bulunan ve Eflani Belediyesine ait Sosyal Tesislerde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Mehmet Aktaş “Yaklaşık iki ay önce gerçekleştirmiş olduğumuz kahvaltı programında Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Başkanı Osman Bey, bir sonraki toplantının Eflani’de yapılmasını teklif etmişti. Yoğun kar yağışı altında çok güzel bir program oldu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü de şimdiden tebrik ediyorum. Karabük ilimizde gerçekten güçlü bir medyamız var. İdare olarak biz basınımızdan büyük oranda memnunuz ve onlara müteşekkiriz. Haberleri hazırlarken birinci önceliklerinin Karabük’ün menfaatleri ve gelişmesi olduğuna inanıyoruz ve çok net bir şekilde görebiliyoruz. Gerçekten o anlamda ilimizde çok sorumlu bir basın-yayın anlayışı hâkim, hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Ben geleli yaklaşık altı buçuk ay oldu, inşallah önümüzde daha uzun süreler olur ve el birliğiyle Karabük insanımızın yaşam kalitesini daha üst seviyelere çıkartmak, Karabük’e daha güzel hizmetlere vesile olmak için çalışmaya gayret ederiz. Sonuçta amacımız, insanımıza hizmet etmek.”diye konuştu.